VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Ekim 2019 10:34:43

0 Yorum

Kararlara suç duyurusu

 

Edirne Ulaşım Minibüs Kooperatifi, Edirne Belediye Meclisinin eylül ayı toplantısında, ulaşıma yönelik alınan kararlara karşılık suç duyurusunda bulundu. Başkan Dilci; “Ulaşım ile ilgili alınan kararlar, komisyondan geldiği şekliyle oylandı ancak bize iletilen kararlarda 13 karar olduğunu gördük. 24 tane hattı 13 karar da imzalatılmış. O yüzden savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. İdari mahkemesinden bu kararların iptali için dava açacağız” dedi.

         Edirne Belediye Meclisinin eylül ayı toplantısında “ulaşım” hakkında alınan karara yönelik Edirne Ulaşım Minibüs Kooperatifi suç duyurusunda bulundu. Edirne Ulaşım Minibüs Kooperatifi Başkanı Aytaç Dilci ve üyeler, Edirne Adliyesi önünde suç duyurusunda bulunma gerekçelerini açıklayarak, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“HER KARARIN AYRI AYRI OYLANMASI GEREKİYOR”

Kooperatif Başkanı Dilci, Edirne Belediye Meclisinin eylül ayındaki toplantıda ulaşım konusunda alınan kararın iptali için idari mahkemeye başvurduklarını belirtti. Dilci; “Edirne Belediyesinin eylül ayı meclis toplantısın da alınan bir karar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya geldik. Suç duyurusunda bulunma nedenimiz bu kararın tek bir defa oylanarak 13 tane karar üretilmiş olması. Bize göre bu yanlış çünkü Belediye meclisinde her kararın ayrı ayrı oylanması gerekiyor. Bizde bu kararın hem iptali için idari mahkemesine başvuru da bulunacağız. Hem de bir defa oylanarak 13 tane kararın alınmasının yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden bu kararın altında imzası olanlara suç duyurusunda bulunacağız. Ulaşım ile ilgili alınan kararlar. Bunlar komisyondan geldiği şekliyle oylandı ancak bize iletilen kararlarda 13 karar olduğunu gördük. 24 tane hattı 13 karar da imzalatılmış. O yüzden savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. İdari mahkemesinden bu kararın iptali için dava açacağız”

“EDİRNE’NİN SAHİBİ ETUS GİBİ HAREKET EDİYOR”

“Edirne belediyesi uzun zamandan beri sadece ETUS’cular minibüsçülük yapıyormuş gibi, ETUS kooperatifi Edirne’nin sahibi ETUS gibi hareket ediyor. Çıkardığı bütün hatları, kendi çalışma yönetmeliğine aykırı bir şekilde ETUS’a veriyor. Yönetmelikte açılan hatlar ile ilgili talep toplanır, fazla olan talepler kura ile belirlenir. Her hatta çalışacak araç sayısı belirlenir. Ancak Edirne’de sadece ETUS varmış gibi. ETUS sistemi dediğiniz aslında bir sistem değil, ETUS eski serhat birlik kooperatifinin ismini, ETUS olarak değiştirmesidir. Edirne’de bize göre belediyenin kendi bir sistemi yok. Sistem dediğimiz şey o bölge de o işi yapan herkesi kapsaması lazım. Biz 8 kişi ETUS haricinde minibüsçülük yapan ayrı bir kooperatifiz” dedi.

“BU HATLAR ETUS’A BEDELSİZ VERİLİYOR”

Dilci, Edirne Belediyesinin ETUS’a özel kararlar verdiğini ve bu davranışın adil ve yasal olmadığını belirterek; “Bizim daha önce yıldırım Yeni İmaretten geçen ve devlet hastanesine kadar giden 5C adında bir hattımız vardı. Bu sistem ile 5C iptal edildi. Eylül ayında alınan karar ile biz buna da karşıyız. Biz diyoruz ki Edirne’de bütün minibüsçülere Edirne Belediyesi eşit davransın ve bir diğer konu bu hatlar ETUS’a bedelsiz veriliyor. Edirne Belediyesi’nin bir kişiye bedelsiz vermesini doğru bulmuyoruz. Biz şu anda Yıldırım’dan Merkeze kadar çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Bekir Tüccar-Ali Karaman

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER