VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Aralık 2020 15:31:48

0 Yorum

Kısıtlama öncesi marketlere koştular

Ülke genelinde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi vatandaşlar marketlere adeta akın ederken, market önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Koronavirüsü(Kovid-19) tedbirleri kapsamında, bu akşam saat 21:00’dan başlayarak, Pazartesi sabah 05:00’e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Vatandaşlar kısıtlama öncesi market önlerinde uzun kuyruklar oluştururken, sosyal mesafe kuralını zaman zaman unuttu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde marketlerin metre karesine göre müşteri alınırken, market kapasitesi dolduğu için alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar market önlerinde sıraya girdi. Alışveriş için adeta birbiri ile yarışan müşteriler maske kuralına dikkat etse de yoğunluktan dolayı sosyal mesafe kuralı zaman zaman hiçe sayıldı.

KISITLAMADA NERELER AÇIK KALACAK?

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler, gazete bayileri 10.00-17.00 saatleri arasında açık kalacak. Vatandaşlar (65 yaş üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelliler hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları adreslere ve evlere servis şeklinde de satış yapabilecekler.    Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER