VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 28 Temmuz 2020 10:16:58

0 Yorum

’Kişiye özel’ ustura

    Şehirde bulunan Oscar Kuaför sahibi Halim Kurt, müşterilerin sakallarını kişiye özel ustura ile tıraş ediyor. Her müşterinin usturasının olduğunu belirten işletme sahibi Kurt, “Usturalara müşterilerimizin isimlerini yazıyoruz geldiği zaman o usturayla tıraş ediyoruz. Usturaları kullanımdan önce ve sonra dezenfektanlarla temizliyoruz” dedi. 

         Koronavirüsü (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kuaförlerde sakal tıraşı yasağı kaldırıldı.Bu kapsamda kentte yaklaşık 17 yıldır berberlik yapan ve aldığı tedbirlerle müşterilerin takdirini toplayan Oscar Kuaför işletmecisi Halim Kurt,sakal tıraşı için gelen müşterilerinin sakallarını'kişisel ustura'ile tıraş ediyor.Kurt,usturaların üzerine müşterilerin isimlerini yazarak o ustura ile sadece o kişiyi sakal tıraşı yapıyor.Usturaları kullanmadan ve kullandıktan sonra dezenfekte ettiklerini belirten Kurt,hijyen kurallarına dikkat ettiklerini söyledi.Kurt, bayram öncesi de randevu defterinin yavaş yavaş dolduğunu ifade etti. 


“Müşterilerimizin kişisel usturaları var”


Hijyen açısından sakal tıraşı olacak müşterileri 'kişisel ustura' ile tıraş ettiklerini söyleyen Kurt;” Sağlık Bakanlığımızın koymuş olduğu hijyen kurallarına uyuyoruz.Önceliğimiz müşterileri randevu ile almak ama randevusuz gelen müşterileri de yoğunluk olmadığı zamanlarda alıyoruz. İşletmemizde sakal tıraşlarını kişisel ustura ile yapıyoruz.Sakal tıraşı olan müşterilerimizin kişisel usturaları var. Usturalara müşterilerimizin isimlerini yazıyoruz geldiği zaman o usturayla tıraş ediyoruz. Usturaları kullanımdan önce ve sonra dezenfektanlarla temizliyoruz.Zaman zaman da sterilizasyon makinesiyle temizliyoruz. Bu şekilde daha hijyenik olduğunu düşünüyoruz” dedi. 

 

“Açık havada bekletiyoruz”


Randevu ile çalıştıklarını randevudan önce gelen müşterileri ise içerde yoğunluk olmaması adına açık havada beklettiklerini söyleyen Kurt;“Örtülerimiz ve havuzlularımızın hepsi tek kullanımlık kullan at şeklindedir.Devletimizin koymuş olduğu kuralları uyguluyoruz. İçerde mümkün mertebe kalabalık olmasına izin vermiyoruz,en fazla bir kişi bekletebiliyoruz.Randevu öncesi gelen müşterilerimizi sosyal mesafeye uygun bir şekilde açık havada bekletiyoruz” şeklinde konuştu. 
“Önceki haftalara göre yoğunluğumuz arttı”
Randevu defterlerinin yavaş yavaş dolduğunu ifade eden Kurt,“Bayram öncesi yoğunluğumuz geçen yıllara oranla az fakat önceki haftalara göre yoğunluğumuz arttı. Randevu defterimiz doluyor. Saat başı randevu vermeye özen gösteriyoruz. İşletmemizde herhangi bir ikram vermiyoruz, önermiyoruz teması önlemek için” dedi.Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER