VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 13 Ocak 2021 17:23:41

0 Yorum

Kızılay yardımlarına devam ediyor         

                    Türk Kızılay Edirne Şube Yönetimi, kadın ve gençlik kolları, gönüllüleri ile başta Edirne Merkez İlçemiz olmak üzere tüm ilçelerimizde gıda maddesi, kavurma, hijyen setinden oluşan kolileri, ihtiyaç sahiplerine ise kıyafet dağıtımı yaptı.

                     Edirne Merkez İlçe Köy muhtarları tarafından belirlenen ve bildirilen ihtiyaç sahiplerinin tamamına ulaşan Kızılay, 37 köyde muhtarlar ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin kendilerine gıda kolisi,  kavurma ve sağlık bilgisi setlerinin dağıtımı yaptı. Edirne İlçe ve ilçelerimize bağlı köylerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladıklarını bildiren Kızılay yaptığı yazılı basın açıklamasında; “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşıldıktan sonra, Edirne Merkez mahalle muhtarlarımız tarafından belirlenecek olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kendilerine, muhtarlarımız ile birlikte ulaşılarak zorunlu temel ihtiyaçları karşılanacaktır” ifadeleri kullanıldı.         

                    Yönetim Kurulu olarak, her hafta toplantı yapılarak talep ve ihtiyaçlar değerlendirileceğini bildiren Kızılay; “12 Ocak tarihinde gerçekleşen toplantıda, şube yönetim kurulu toplantılarına katılamadığından dolayı boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine 1. yedek üye olan İbrahim Murat Şarbalkanlı getirilmiştir” açıklamasını yaptı.

                    Türk Kızılay Edirne Şube Yönetimi görev dağılımı ise; “Kadir Çakay Şube Başkanı, Ayhan Demir Şube Başkan Yardımcısı, Mehmet Eren Sekreter, Cüneyt Levent Sekreter Yardımcısı, Mehmet Can Altuğ Muhasip,  Mesut Türkoğlu Veznedar, İ.Murat Şarbalkanlı Üye,  Muradiye Akcan Üye,  Saffet Aydın Üye şeklinde belirlendi.

                   Ayrıca, isminin açıklanmasını istemeyen ilimizdeki bir hayırsever iş adamı tarafından 14 gıda ürününden oluşan 1.000 adet gıda kolisi bağışı alındığı, Edirne Merkez 24 tane mahallede muhtarların belirlediği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtımı yapılacağı da duyuruldu.

               Türk Kızılay Edirne Aşevi olarak ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli 450 kişiye haftanın 6 günü sıcak yemek hazırlanarak,  evlerine götürülüp teslim edildiğini açıklayan Kızılay Edirne Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çakay; “Mahalle muhtarlarımız tarafından bildirilen ihtiyaç sahiplerimizin sıcak yemek talepleri Türk Kızılay Aşevi Müdürlüğümüzde alınmaya devam etmektedir. Bu ay içerisinde 3000 parça sıfır kıyafet, 700 hijyen seti, 800 gıda kolisi, 800 kavurma, el dezenfektanı ve maske dağıtımı da gerçekleştirilmiştir. Türk Kızılay Edirne Şubemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız hafta içi şubemizi 0 284 213 05 86 numaralı telefondan arayarak ulaşabilirler” ifadelerine yer verdi.     Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER