VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Nisan 2019 13:38:05

0 Yorum

Komisyonlar ilk önergelerini sundu

Edirne İl Genel Meclisi, Başkan ve Encümen üyelerinin seçiminin ardından, komisyonlar ilk önergelerinin gündeme alınması oy birliğiyle onayladı.

 

Edirne İl Genel Meclisi 2019 yılı Nisan ayının son oturumunu dün gerçekleştirdi. Oturumda Yeni görevlendirilen meclis üyelerinin oluşturdukları komisyonlar ilk önergelerini sundu. Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonuna, İmar ve Bayındırlık Komisyonları önergeler hakkında ilk araştırmalarına başlayacak. İlk sunulan bütün önergeler gündeme alınması için oy birliğiyle kabul edildi.

NE KADAR MERA ISLAH EDİLDİ?

Gündeme alınması gereken önergelerini sunan komisyonlar öncelikle, Tarım ve Hayvancılık hakkında önergeyi ele aldı. Tarım ve Hayvancılık Komisyonunun, Edirne’de bulunan meraların ıslahı hakkında sunulan önergeyi meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

İLK YARDIM SETLERİ EKSİK Mİ?

Ardından Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu meclis başkanlığına ilkokullarda bulunan ilk yardım setlerinin eksik olduğunu ve bu konunun araştırılması için bir önerge sundu. Sunulan önerge Mayıs ayında

KÜLTÜR MANTARI KREDİLERİ

Edirne ve Marmara Bölgesinde yapılan Kültür Mantarcılığı hakkında bir önerge sundu. Sunulan önergede Kültür Mantarcılığında kredide öz kaynak miktarının kaç TL olduğunu, kullanılan kredinin vade süresinin ne kadar olduğu, kredinin geri ödeme koşullarının hangi zaman dilimde yapıldığının araştırılmasına yönelik önerge de oy birliğiyle kabul edildi.

KIYILARDAKİ YAŞAM ALANLARI NE KADAR TEMİZ?

Saros kıyılarında bulunan köylerdeki çevre temizliğine dair ve çöp konteynırlarının miktarına yönelik Çevre ve Sağlık Komisyonunun önergesi de oy birliğiyle kabul edildi.

ÇOK AMAÇLI SALONLAR

Köylere yapılan çok amaçlı salonların kaç adet olduğuna ve ilerleyen zaman içerisinde kaç adet çok amaçlı salon yapılacağına dair önergesi de İmar ve Bayındırlık Komisyonunun araştırması için oy birliğiyle kabul edildi.

ÇÖP KAMYONU BAĞIŞLANDI

İl Genel Meclisi’nin Nisan ayının son oturumu Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş başkanlığında yapıldı. Oturumda İpsala Yeni Karpuzlu Belediyesi’nin İl Özel İdaresine hibe ettiği çöp kamyonu, oy birliği ile Enez Köyle Hizmet Götürme Birliği’ne bağışlandı. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, İpsala Yeni Karpuzlu belediyesine, belediyeler birliğinden hibe edilen iki adet çöp toplama aracının birinin İl Özel İdaresine şartlı bağış olarak hibe verildiğini söyledi.

KILIÇ; “YETERLİ DEĞİL”

CHP Enez İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç, Enez’in yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığını, bir adet çöp toplama aracının yeterli olmadığını belirterek; “Enez aylarında nüfus olarak çok yoğun bir ilçe konumuna düşüyor. 19 tane köyümüz var 5 tanesi sahil bölgesinde. Bizim bir tane çöp toplama aracımız vardı. Son iki yıldır çöp toplama aracı konusunda taleplerimiz oldu. 5 tane sahil köyümüz var bu çöpleri toplamak mümkün değildi. Şimdi bir çöp kamyonumuz daha oldu.  Bu çöp kamyonunun verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ancak Enez bölgesinde bize en yakın katı atık tesisi Keşan’da.  Acil olarak bizim bir aktarma istasyonuna ihtiyacımız var başka türlü bunun üstesinden gelmemiz mümkün değil” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER