VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 19 Şubat 2021 10:19:10

0 Yorum

Konservatuar öğrencisi uluslararası flüt yarışmasında birinci oldu

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencisi Duru Körpecik, Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen “Uluslararası Online Flutissimo 2021 Flüt Yarışması”nda birinci olarak önemli bir başarıya imza attı.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Çisem Önver Zafer’in flüt sınıfı öğrencisi Duru Körpecik, flüt alanında dünyaca tanınmış sanatçıların jüri üyesi olarak yer aldığı uluslararası yarışmada birincilik ödülünün sahibi oldu. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da Doç. Çisem Önver Zafer ve öğrencisi Duru Körpecik’i makamında ağırlayarak tebrik etti.

Ziyarette konuşan Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Çisem Önver, dünyanın çeşitli ülkelerinden ve farklı yaş gruplarından çok sayıda genç sanatçının katıldığı uluslararası yarışmanın jüri üyeliklerini flüt alanında dünyaca tanınmış sanatçıların yaptığını belirterek yeni öğrenciler yetiştirerek yeni başarılara imza atmak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da uluslararası bir yarışmada hem üniversitenin hem de Edirne’nin adını başarı ve gururla temsil eden Duru Körpecik’i tebrik ederek kendisine teşekkür belgesi takdim etti. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın çok güzel işlere imza attığını ve Duru Körpecik’in de bu başarılara yeni bir halka eklediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Konservatuar Müdürü ve aynı zamanda Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer’i ve Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Çisem Önver’i de tebrik etti. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER