VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Nisan 2020 23:37:55

0 Yorum

Korona tedbirli meclis

Edirne İl Genel Meclisi 2020 yılı Nisan ayı toplantısını yeni tür koronavirüsü (kovid-19) tedbirleri kapsamında basına kapalı olarak gerçekleşirken, üyeler sosyal mesafeye uygun, eldiven maske takarak oturma düzeninde yer aldı.

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) tedbir çalışmaları kapsamında İç İşleri Bakanlığı tarafından alınan kararla büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs, Haziran ayı toplantılarının ertelenmişti. Görevlerinin aksamaması için meclis toplantılarının çok zorunlu olduğu hallerde ilgili mevzuat çerçevesinde, olağanüstü toplantı yapılmasına gerekli sağlık tedbirler alınarak izin verilecekti. 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 12.maddesi uyarınca Edirne İl Genel Meclisi 2020 yılı Nisan ayı toplantıları 1 günde sonuçlandırıldı. Toplantısını dün basına kapalı bir şekilde gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda meclis üyeleri sosyal mesafe kuralına uyarak, eldiven ve maskelerini takarak katıldı. Dün sabah 10:00’da başlayan toplantı 1 saat sürdü ve saat 11:00’da son buldu.

GEÇMİŞ; “ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ile yaptığımız telefon görüşmesinde tedbir maksatlı toplantının basına kapalı gerçekleştirildiğini, Edirne’nin köylerinde yeni tür koronavirüsü (kovid-19) tedbir çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Geçmiş; “Geçen aydan kalan gündem maddelerini değerlendirdik. Bilindiği üzere 4 aylık bir tatil sürecine girecektik. Her hangi bir aksama olmaması adına toplantı yaptık” dedi.

MECLİSTE GÖRÜŞÜLEN KONULAR VE GÜNDEM MADDELERİ

-1. Açılış ve Yoklama

-2. 2020 yılı Mart Ayı Toplantılarının 5. Birleşimi ait tutanak özetlerinin okunması.

-3. Edirne Valiliği İl İdare ve Denetim Müdürlüğünün 10.03.2020 tarihli ve 3002 sayılı yazıları ile yeniden görüşülmek üzere iade edilen İlçe Özel İdarelerinin Kapatılması hakkındaki 51 nolu Meclis Kararının görüşülmesi.

-4. Edirne Valiliği İl İdare ve Denetim Müdürlüğünün 10.03.2020 tarihli ve 3005 sayılı yazıları ile iade edilen 2020 Mali Yılı Yatırım Programı hakkındaki 55 nolu Meclis Kararının görüşülmesi. 13. TARSIM Sigortası hakkındaki Tarım ve Hayvancılık Komisyonu raporunun sunumu. 14. Meriç ve Uzunköprü Köylerimizin Köy Konakları hakkındaki İdari ve Mali İsler Komisyonu Raporunun sunumu. 15. Edirne İl Özel İdaresince İl merkezi ve köylere yapılan kitaplıklar hakkındaki Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporunun sunumu. 16. Uzunköprü ve Meriç İlçesi köylerinin içme suyu depoları bakim, cevre düzeni ve su dağıtım vanaları hakkındaki Su Kanalizasyon ve Kati Atik Hizmetleri Komisyonu raporunun sunumu. 17. Trakya Çevre Planı konulu Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunun sunumu. 18. İlimizde bulunan Özel Engelli Bakim Merkezleri hakkındaki Araştırma ve İnceleme Komisyonu raporunun sunumu. 9. İlimizde bulunan göçmenler hakkındaki AB ve Dış İlişkiler Komisyonu raporunun sunumu.

-5. İl Özel İdaresi Kanununun 25. Maddesi ve İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 19. Maddesi gereğince 3 kişinin gizli oy ile Encümen Üyeliğine seçilmesi

-6. İl Özel İdaresi Kanununun 16. Maddesi ve İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. Maddesi gereğince İhtisas Komisyonlarına üye seçiminin yapılması.

-7. 2019 Mali Yılı Programı

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER