VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 24 Temmuz 2020 14:57:56

0 Yorum

“Kucaklaşmamız lazım”

       İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı binasında Uluslararası İlişkiler Başkanı Emekli Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan,gurbetçi vatandaşların partiye üye olma durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

       Yaptığı açıklamada ikametgah adresi yurtdışında olan vatandaşların yasa gereği siyasi partilere üye olamadığının altını çizen Erozan,İYİ Parti olarak çözümü ;‘İYİ Toplum Gönüllüleri’adında sivil toplum kuruluşu oluşturarak bulduklarını belirtti.

Erozan; “Edirne’de,Avrupa’nın kapısında sayılırız.Önemli bir yol hem insan trafiği hem kamyon trafiği açısından.Bizim yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da tanıtım faaliyetlerimiz var.Yalnız yurtdışında garip bir durum var.Yurtdışında seçmen listelerinde kayıtlı olan vatandaşlarımız partiye üye olamıyorlar.Çünkü ikametgah adresleri yurtdışında ise partiye üye olunamıyor.Biz de parti gönüllü modeline geçtik. Vatandaşlarımız yaz aylarında yurtdışında değil memleketlerinde yani Türkiye’de olmayı tercih ediyorlar.Özellikle Edirne’deler yani yol üstündeler.O’nlara erişebilmenin kestirme yolunu İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’nda bulduk. ‘İYİ Toplum Gönüllüleri’Almanya’da faaliyet gösteren bir dernek aslında.Arkadaşlarımızı getirip ilçeye kaydetmenin ötesinde,yayınlamış olduğumuz broşürlerdeki formu her yerde doldurup derneğimize üye olabilirler.Kampanyanın bugün birinci günü,onun için buradayız.Bildiğim kadarıyla parti bünyesinde son 6 ay içerisinde 50.000 yeni üyemiz oldu.Buna benzer olarak yurtdışında da sayımızı arttırma çabası içerisindeyiz.Kucaklaşmamız lazım”dedi.

“İYİ Parti olarak seçim sıkıntımız yok”

       Önümüzdeki seçimlere de değinen Erozan seçimlerde parti olarak iddialı olduklarını dile getirerek; “2 sene önce Recep Tayyip Erdoğan’a değil de hangi partiye oy vereceğim diye soran vatandaşlar artık bu soruyu sormuyorlar çünkü cevabı belli.Tek cevabı var.Seçim tarihi bulanıkta olsa şunu iddia ediyorum;yerel seçimlerde hepimiz seferberlik içerisindeydik.Fakat seferberlik bitmiş değil.Bizim İYİ Parti olarak seçim sıkıntımız yok. Seçim sıkıntısı olanlar belli.Dolayısıyla o gün geldiğinde ümit ediyoruz ki 2018 yılından çok daha farklı yerlerde olacağız.Parti olarak iddialıyız”açıklamasında bulundu.

Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER