VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 06 Ağustos 2019 10:32:54

0 Yorum

"Kurban pazarlarında sahte paraya dikkat edilmeli"

ETÜDER Başkanı Murat Kocabaş: "Bayrama az bir süre kala pazarlar hareketlendi. Sahte para kullanımına karşı hem üreticiler hem de alıcılar uyanık olmalı. Kurbanlık satıcılarının büyük emekleri, dikkatsizlik halinde sahte paraya kurban gidebiliyor."

Edirne Tüketiciler Derneği (ETÜDER) Başkanı Murat Kocabaş, kurban pazarlarında dolaşan sahte paralara karşı hem satıcı hem de kurban almak isteyen vatandaşlara uyarıda bulundu.

Kocabaş, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nı fırsat bilen dolandırıcılara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Dolandırıcıların sahte parayla vatandaşları kandırmaya çalıştığını belirten Kocabaş, "Bayrama az bir süre kala pazarlar hareketlendi. Sahte para kullanımına karşı hem üreticiler hem de alıcılar uyanık olmalı. Kurbanlık satıcılarının büyük emekleri, dikkatsizlik halinde sahte paraya kurban gidebiliyor. Kurban pazarlarında sahte paraya dikkat edilmeli." dedi.

Kurban pazarlarında alışverişlerin nakit olarak yapıldığına dikkat çeken Kocabaş, şöyle devam etti:

"Kurbanlıkların fiyatları oldukça yüksek ve büyük meblağlarla işlemler gerçekleşiyor. Alım satım işlemlerinin hızlı bir şekilde olmasından dolayı vatandaşlarımız bazen para alışverişinde sıkıntı yaşayabiliyor. Vatandaşlar dolandırıcılara karşı çok dikkatli olmalı. Alım satım işleminden sonra alınan paralar dikkatlice sayılmalı. Büyük para destelerinin arasına sahte para konularak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığını duyuyoruz."

Sahte paranın dikkatli olunduğunda kolaylıkla ayırt edilebileceğini de dile getiren Kocabaş, gerçek paranın üzerinde bulunan şerit ve paranın kağıdı içinde gömülü olan fotoğrafın sahte parayla gerçek parayı ayırt ettiğini kaydetti. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER