VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 09 Kasım 2018 09:43:48

0 Yorum

Kurucu il başkanı aday adayı

Kurucu il başkanlığı yapan AK Partili Recai Koçaşlı aday adaylığı başvurusunu yaptı.

         AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, “İlk belediye başkan aday adayımızın müracaatını almak için toplandık. Çok mutluyum. İlk müracaatı bu yola beraber çıktığımız, ağabeyimiz ve bize başkanlık yapan Sayın Recai Koçaşlı’dan almış olacağız. AK Parti olarak her zaman 31 Mart’ta iddialı olduğumuzu söylüyorum. Bu lafla olmaz. Bir şeyler yapmalı ve göstermeliyiz. Çalışmalarımız aylar öncesinden başladı ve bunu basınla da paylaştık. Edirne’yi karış karış geziyoruz. Edirne’nin AK Parti belediye başkanına ve AK Parti belediyesine ihtiyacı var. Buna AK Parti’ye daha önce oy vermemiş Edirneli hemşerilerimiz de hemfikir ve sahada görüyoruz. Edirneliler’e kendimizi iyi anlatmalıyız. 31 Mart’tan sonra Hiç ağlamayacağız ve enkaz edebiyatı da yapmayacağız. Ne şartlarda olursa olsun hizmete talip olduğumuzu söylüyoruz ve Edirne’nin çok kötü yönetildiğini hepimiz biliyoruz. Sayın Recep Gürkan gibi enkaz devraldığımızı inanın söylemeyeceğim bizim adaylarımız da söylemeyecek. Sanki Recep Gürkan başka bir partiden devraldı enkaz devraldı çıktı aday adaylığında da onun açıklamasını yaptı. 25 yıldır aynı zihniyet Edirne’yi yönetiyor. Birbirinizi şikâyet etme şansınız ve hakkınız da yok. Edirne Belediyesi’ni 31 Mart’tan sonra AK Parti ile tanıştıracağız. En güçlü adayla, seçimi kiminle kazanacaksak o adayla diğer aday adayı arkadaşlarla hep beraber destek olup Edirne Belediyesi’ne talip olduğumuzu hep söylüyorum. Bugün benim için çok mutlu ve onurlu bir gün. Beraber yola çıktığım ağabeylik, başkanlık yapan Recai Koçaşlı’ya aday adaylığı müracaatını alacağız. Sürecin başkanıma, Edirne’ye, partimize hayırlı olmasını diliyorum.”

         Eşi Hatice Koçaşlı'nın da katıldığı müracaatta gözyaşlarını tutamayan Koçaşlı, “Kurucu il başkanlığını yaptığım bu davanın daha ileriye gitmesi, Edirne’yi AK Belediyecilikle tanıştırmak için belediye başkanlığına aday adayım. Edirne’ye hayırlı hizmetler yapabileceksek Allah bize nasip etsin. Allahü Teala şahsıma AK Parti sayesinde iki şeref bahşetti. Birincisi kurucu il başkanlığı yaptık o şeref güzel bir şerefti ve başarıyla tamamladık. Daha sonra tekrar il başkanı olduk. Ve daha sonra olmaz denilen yerde Edirne’de CHP’den başka parti birinci olmaz denilen yerde ekip arkadaşlarımızla 2004 yerel seçimlerinde birinci parti olmayı bizlere nasip etti. Milletvekilliğine aday adayı oldum ama nasip değilmiş. Bu işi koltuk davası için yapan insanlar değiliz. Bizim tüm çabamız bu davayı daha ileri götürmek, kentimize layık olduğu hizmetleri getirmek için aday adayı oldum. İl başkanlığını bıraktıktan sonra Demokrasi Hakem Heyeti başkanlığı yaptım. Hala daha il yönetiminde Demokrasi Hakem Heyeti Başkanıyım. Edirne Merkez’den İl Genel Meclisi Üyesi oldum. Şu anda AK Parti Grup Başkan Vekiliyim. Biz bu davayı hiç bırakmadık, bırakmaya da niyetimiz yok. Tüm derdimiz Ak belediyeciliği Edirne’ye de gelmesi için mücadele etmektir. Biz pazara kadar değil mezara kadar buradayız.”

Koçaşlı’ya alındı belgesini İl Başkanı Akmeşe verdi.

         Koçaşlı gazetecilere “Bu partinin kurucusu olarak partimizin buralara gelmesi gerçekten duygulandırıyor. Biz birkaç arkadaşla bu yola çıktık. Bir kişiden binlere, on binlere yüz binlere geldik. İnsan ektiği ağacın meyvesini gördüğünde duygulanıyor. AK Belediyeciliği de burada kazanarak bunu taçlandırmak istiyoruz” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER