VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Nisan 2019 10:12:01

0 Yorum

“Lalapaşa bambaşka bir hale gelecek”

31 Mart Yerel Seçimlerinde Lalapaşa Belediye Başkanı seçilen İsmail Arslan, 5 yıllık süreçte yapacağı ve yapmayı planladığı projelerini aktardı. Arslan; “iktidarımızın gücünü ilçemizde hissettireceğiz. Yapacağımız çalışm

 

       31 Mart Yerel Seçimlerinde Lalapaşa Belediye Başkanı seçilen İsmail Arslan, 5 yıllık süreçte yapacağı ve yapmayı planladığı projelerini aktardı. Arslan; “iktidarımızın gücünü ilçemizde hissettireceğiz. Yapacağımız çalışmalarla Lalapaşa bambaşka bir hale gelecek” dedi.

     

     31 Mart Yerel Seçimlerinde Lalapaşa Belediye Başkanı seçilen İsmail Arslan, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Arslan, Lalapaşa Güreşlerinden TOKİ konutlarına, Doğalgazdan çocuk kreşine kadar farklı projelerini aktardı. Yerel seçimde AK Partinin adayı olarak rakipleriyle karşı karşıya gelen Arslan; “İktidarımızın gücünü ilçemizde hissettireceğiz” ifadelerini kullandı. Arslan, eski belediye başkanı Bülent Şahinşah’tan devraldığı belediyenin borçlu olduğunu ilk olarak oluşan borcu eritmeye yönelik bir takım çalışmaları olacağını vurguladı. Arslan; “23 Kasım 1977 Lalapaşa doğumluyum. Sinanköy’de ikametgâh etmekteyim. Ticaret Lisesi mezunuyum. 25 yıldan bu yana ticaretle de uğraşmaktayım. Aile şirketimizin yöneticisiyim. 2013 yılından bu yana Edirne Ticaret Borsasında meclis üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. 2014 yılındaki yerel seçimlerde 2. sıradan İl Genel Meclis Üyeliğine aday olup siyaset hayatına atıldık. Ardından AK Parti İl Yönetiminde ve daha sonra da 4,5 yıl Lalapaşa İlçe Başkanlığı yaptım. Önceki dönemlerde Lalapaşa Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştum. 31 Mart Yerel Seçimlerinde de Lalapaşa Belediye Başkanlığına aday oldum ve halkımızın takdiriyle başkanlık makamına seçildim” dedi.

 

“LALAPAŞA BAMBAŞKA BİR HALE GELECEK”

Arslan 5 yıllık Başkanlık döneminde Lalapaşa’nın ihtiyacı olan çalışmaları gerçekleştireceğini ve ilçeye katma değer sağlamak için farklı projelerinin de olcağını açıkladı. Arslan; “Lalapaşa Belediye Başkanı olarak önümüzdeki 5 yıl sürecinde önemli çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Bilindiği üzere borçsuz belediye yoktur. Önceki yönetimden kalan bir kısım borçlarımız var. Ancak bundan sonraki süreçte iktidarımızın gücünü kullanarak Lalapaşa’ya hem daha iyi işler yapacağız ve hem de borçları eriteceğiz. Öncelikle ilk projelerimizden biri İlçemizde bulunan Eski Camimizi kötü görüntüsünden kurtarmak istiyoruz. Sonrasında ilçemize doğalgaz temin etmeyi düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi doğalgaz projesini hayata sokacağız. İlçemizde ailecek oturup dinlenebilecek veya farklı yerlerden gelip ‘Lalapaşa’da güzel bir yemek yiyeyim’ diyebileceğiniz bir restoran yok. Havuzbaşı olarak tanımladığımız önceki dönemlerde faaliyet gösteren restoranımızı, Bulabilirsek bir yatırımcıyla da olabilir, eğer olmazsa Belediyenin bir sosyal tesisi olarak yeniden hayata sokmayı düşünüyoruz. Seçimler öncesinde Lalapaşa halkımıza TOKİ sözü vermiştik. TOKİ konutlarının yapılacağı alan mevcut ve Belediyeye ait bir alan da var. Bahsettiğimiz alan 6 bin 250 metrekare. Tahmin ediyoruz ki 2. etap TOKİ’nin aynısından İlçemize de yapılacağını düşünüyoruz. TOKİ Emlak ve Daire Başkanımızdan da yapım sözü aldık. İlçemizde çocuk kreşi yok ve ihtiyaç var. Bir tane de çocuk kreşi yapmayı düşünüyoruz. Pazaryerimizin bulunduğu yerde, Belediyeye ait ofis türü veya dükkân gibi bir yere ihtiyaç var. Seçim vaatlerimizin dışında da bir takım yapacaklarımız var”

 

“LALAPAŞA GÜREŞLERİ, ARTI BİR DEĞER”

“Yakın zamanda ilçemizde yapılan geleneksel güreşleri tekrar hayata geçirmeyi de düşünüyoruz. İlerleyen zamanlarda imkân ve zaman olursa Lalapaşa Güreşleri için de girişimde bulunacağız. Çünkü Lalapaşa Güreşleri ilçemizde artı bir değer katacağına inanıyoruz. bir diğer yapacağımız işler arasında vatandaşlarımızın Lalapaşa’ya olan ilgisini arttırabilmek için kardeş şehir veya kardeş ilçe gibi bazı yerlerle girişimde bulunacağız. Daha işin başındayız. Ne yapacaksak ilçemiz için ülkemiz için yapacağız” dedi.

Bekir TÜCCAR

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER