VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Ekim 2020 13:41:51

0 Yorum

Lions’tan anlamlı bağış

       

         Edirne Kırkpınar Lions Kulübü’nden Şehit Aileleri Derneği’ne bağış yapıldı. Pandemi kurallarına dikkat edilerek yapılan toplantı sonrası, 2 tane tekerlikli sandalye, maske ve battaniye bağışı gerçekleştirildi.

         Bağış için yapılan toplantıda konuşan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Faruk Çiftçi; “Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 1993 yılında kurulan; şehitlerimizin anne, baba, eş ve çocuklarının bir araya gelmesiyle oluşan bir sivil toplum örgütüdür. Bugün 2187’ye ulaşan üye sayısı ile Edirne’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden birisiyiz. Derneğimizin 4 asli görevi var. Bunlardan birincisi; şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak. İkincisi şehitlerimizin emanetleri olan anneleri, babaları, eşleri ve çocuklarının özlük haklarını takip etmek. Üçüncüsü ve en önemlisi şehit ve gazi çocuklarının eğitimlerine destek vermek. Dördüncüsü de Edirne’ne deki şehitlikleri ve bu şehitliklerde yatan şehitlerimizin isimlerini gün yüzüne çıkartmak. Bu dört asli görevleri 1993 yılından beri hiç ara vermeden eskizsiz yerine getirmeye devam etmekteyiz. Bugün toplanmamızın gerekçesi Edirne Kırkpınar Lions Kulübü tarafından bizleri arayıp pandemi sürecinde sıkıntımızın olup olmadığını sordular. Sevgili Başkan bizimle telefonda irtibat kurdu. Biz de kendisine pandemi döneminde maske sıkıntımız olduğunu arz ettik. Sağ olsunlar maske konusunda bize destek vereceğini başka bir desteğe ihtiyacımızın olup olmadığını sordu. Çok acil 2 ailemizin tekerlikli sandalyeye ihtiyacı olduğunu söyledik. Seve seve destek vereceklerini söylediler. Tekerlekli sandalyeleri temin edip bize teslim edecekler. Bugün bu yüzden burada toplandık” dedi.

          Edirne Kırkpınar Lions Kulübü Başkanı Dr.Deniz Doğu, Lions Kulübü’nün de gönüllü hizmet derneği olduğunu vurguladı. Doğu; “Edirne Kırkpınar Lions Kulübü 2020-2021 dönemi başkanıyım. Dünyada ve ülkemizde Kovid-19 salgını nedeniyle pandemi yaşıyoruz, zor günler geçiriyoruz. Tam da bu zamanda birbirimize destek olacağız sadece derneğimize değil komşumuzla, arkadaşımızla birbirimize iyi gelebileceğimiz bir dönemdeyiz. Bu yüzden bugünkü etkinlik bizim için çok değerli, çok anlamlı. El ele vererek birbirimize destek olarak bugünleri atlatacağız. Dernek olarak biz de gönüllü bir hizmet derneğiyiz. Dünya çapında çalışıyoruz. 4 yıldan beridir de Edirne’de Kırkpınar Lions Kulübü olarak faaliyet gösteriyoruz. Çorbada bir tuzumuz olursa çok mutlu oluruz. Derneğimiz ve şehit ailelerimiz bizim göz bebeğimiz. Onlara bi katkımız olursa ne mutlu bize. Bugün 1000 adet maske,2 tane tekerlikli sandalye, 8 tane de battaniye bağışımız olacak. Her zaman yardıma ihtiyaçları olduğu zaman biz onların yanındayız. En ufak bir desteğimiz olursa ne mutlu bize” ifadelerine yer verdi.

“Hepimizin ihtiyacı olan gönül köprüsüdür”

           Basın toplantısından sonra yapılan bağış için konuşan Çiftçi; “ Güneyden kuzeye, doğudan batıya çok büyük köprüler kurabilirsiniz. En büyük köprüsü gönül köprüsüdür. Bizim hepimizin gönül köprüsü kurmamız gerekiyor. Hepimizin ihtiyacı olan gönül köprüsüdür. Başkanımıza bu kurduğu köprü için ayrıca teşekkür ediyorum. Biz birlikte büyük bir aileyiz” açıklamasını yaptı.

         Destek olmanın önemine vurgulayan Doğu ise; “Bağışlarımızın maliyetlerini üyelerimizden Kurucu Başkanımız Mehmet İriş ve sekreterimiz Tunç Gezer ve benim tarafımdan karşılandı. Ayrıca yine merkezimizden gelen battaniyelerimiz bağışlar arasında. Biz el ele beraberiz birbirimize destek olup bu günleri atlatacağız” dedi.

        Bağış töreni; Şehit Aileleri Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Edirne Kırkpınar Lions Başkanı Dr. Deniz Doğu, Geçmiş Dönem Başkanı Onursal Başkan Denetim Kurulu Başkanı ve Şehit Babası Ali Nermin Vardar, Şehit Annesi Gülay Küçük Uslu, Edirne Kırkpınar Lions Kulübü Başkanı Dr.Deniz Doğu, Lions Kulübü Sekreteri Tunç Gezer, Geçmiş Dönem Başkanı Suat Yılmaz, Trakya Hizmetler Organizasyonlar Hedef Lideri Melike Tatlı’nın katılımıyla Şehit Aileleri Derneği’nde gerçekleşen toplantıyla yapıldı.  Damla GÖÇ

 

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER