VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Ağustos 2020 11:13:18

0 Yorum

LÖSEV’in Güçlü Kadınlarına…

    LÖSEV'in güçlü kadınlarına…
    Salının Güçlü Kadınları’na bu hafta gönüllü olarak LÖSEV için çalışan kadınlarımızı yazmak istedim. LÖSEV'in ismi bilinmez yürekli kadınlarına ve LÖSEV için çalışan herkese teşekkürler.

    LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker dahil bir çok kadın LÖSEV için gönüllük ilkesinde çalışıyor. Minik yavrularımızın tedavileri ve mutlulukları için canla başla uğraşıyorlar. Bizler sürekli irtibat halindeyiz. 10 yıl önce kendi gazetemi kurduğumdan beri gönüllü olarak LÖSEV'in ilanları ve haberlerini yayınlıyorum.     Bende bir LÖSEV gönüllüsüyüm. Çorbada bizimde tuzumuz olsun istediğim için tüm etkinliklerini takip ederim. LÖSEV'in ülke çapında yaptığı “Her Kurban Lösemili Çocuklara Can” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası çok ilgi gördü. Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Sosyal Hizmetler Görevlisi Sinem Demirdöğen ve LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker  geçtiğimiz ay gazetemize nezaket ziyaretinde bulunmuşlardı. Sinem Hanım İstanbul'dan gelerek yapılan çalışmalarını bizlere yüz yüze anlattı. 
    Kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın, lösemili çocuklar ile ailelerine yardımda bulunup birçok ihtiyacını karşılamak için 1998 yılında kurulduğunu dile getiren Sosyal Hizmetler Görevlisi Sinem Demirdöğen “Kurban Bayramı'nda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın icazet, cevaz ve esasları doğrultusunda LÖSEV' e vekâlet vererek kurbanlarınızı dini usullerle kestirebilir, nakdi bayram bağışlarınızla lösemili çocuklarımıza ve kanserli hastalarımıza hayat verebilirsiniz.” şeklinde konuşmuştu.Kampanya ses getirdi ve bir çok aile bir çok çocuk mutlu oldu. Bayramlıklar 'Lösemili Çocuklar'a iletildi.LÖSEV Sosyal Hizmetler ekipleri 22 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı öncesi de Türkiye genelinde Vakfa kayıtlı olan tüm lösemi ve kanser hastası çocuk ve ailelerinin ihtiyaçları doğrultusunda destekler vermeye devam etti. 
    LÖSEV'den gelen teşekkür haberleri ise gerçekten sevindirici oldu.LÖSEV açıklamasında “inanıyoruz ki bir çocuğun sağlıkla gülümseyişi ile başlar her şey. Hayalleriyle renklenir, hatıralarıyla güçlenir, şarkılarıyla, danslarıyla coşar… Bir çocuk toplumun umutlarının taşıyıcısıdır. Bu bilinç ve inançla elinden tutmaya çalıştığımız sayıları 45 bine yaklaşan lösemi ve kanser hastası çocuk ve yetişkinlerin aileleriyle endişeli gözlerini umuda çevirmeye çalışırken 2020 Kurban Bayramı'nda da yanımızda olan değerli bağışçı ve gönüllülerimize destekleri için teşekkür etti.
     Salının bu hafta ki güçlü kadınlarına LÖSEV'de emeği geçen tüm kadınları yazmak istedim. Herkese sonsuz teşekkürlerimle…

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER