VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Kasım 2019 10:30:40

0 Yorum

"Malzemeyi tanı sanata dokun" sergisi açıldı

         Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Bulgaristan Tırnovo Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliği ile "Malzemeyi Tanı Sanata Dokun" Workshop ve Sergisi düzenlendi.

Erasmus kapsamında Tırnovo Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden gelen Prof. Dr. Vladimir Avramov, Dr. Daniel İvanov, Plomen Kondav; Edirne’de bir çalıştay düzenledi. Çalıştayın yanı sıra Prof. Dr. Vladimir Avramov’un ve ekibinin hazırlamış olduğu vitray, mozaik ve duvar resimlerinden oluşan 27 eser, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fuayesi’nde sergilendi.

Serginin açılışında bir konuşma gerçekleştiren Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün, çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çok değerli bir ekiple hem çalışıyoruz hem de onların yaptığı projeleri görüyoruz. Farklı tekniklerle yapılan projeler de yapılıyor. Uygulamaların eğitiminin çok iyi ve profesyonelce verildiğini görüyoruz. Bu çalışmayla duvar resmi ve vitray üzerine bir farkındalık oluşturmak istedik.” dedi.

Prof. Dr. Vladimir Avramov, Trakya Üniversitesinde olmaktan ve böyle bir çalışma hayata geçirmekten memnuniyet duyduğunu ve Trakya Üniversitesini de Bulgaristan’da ağırlamak istediklerini belirtti. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER