VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 16 Haziran 2020 17:24:01

0 Yorum

“Maraton tedbirli koşulacak”

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu tedbirli bir şekilde yapılacak. Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) Başkanı Önder Akdağ, Maraton’un Koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı tedbirli bir şekilde Eylül ayı’nda gerçekleşeceğini belirtti.

Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) tarafından 13 Eylül 2020'de  6.Yapılacak Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu  6.kez koşulacak.  (TUYUB) Başkanı Önder Akdağ, Edirne Kent Ormanı Sosyal Tesislerin de basın toplantısı gerçekleştirdi. Akdağ, 15 Temmuz’da federasyon’un yapacağı organizasyon ile yarış sürecine başlayacaklarını belirterek; “Pandemi dönemi federasyon takvimi açıklandı. 15 Temmuz’da Federasyon’un yapacağı bir organizasyonla yarış ve koşu sürecine de başlamış oluyoruz. Biz de doğal olarak 13 Eylül’de Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu organizasyonunu gerçekleştireceğiz” dedi. Akdağ, TUYUBBİS olarak önümüzdeki haftalarda parkur temizliği yapacaklarını belirtti. Akdağ, Kovid-19 sürecinde sağlık çalışanları başta olmak üzere pandemi sürecini iyi bir şekilde yöneten Edirne Valisi ve Belediye Başkanına teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

“İPTAL DURUMU SÖZ KONUSU DEĞİL”

Maraton’un iptal olma gibi bir durumunun olmadığını belirten Akdağ,  “Nisan ayı’nda Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun 6’ıncısı koşulacaktı. Mart ve Nisan ayı’ndaki uluslar arası takvimdeki organizasyonlar koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlık tarafından iptal edilmişti. Pandemi dönemi federasyon takvimi açıklandı. 15 Temmuz’da Federasyon’un yapacağı bir organizasyonla yarış ve koşu sürecine de başlamış oluyoruz. Biz de doğal olarak 13 Eylül’de Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu organizasyonunu gerçekleştireceğiz. Bütün hazırlık ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Maraton’da Çevre ve Sıfır atık teması konusunda konferanslar yaptık. Sokak sergilerimiz vardı. Pandemiden dolayı bunlara ara verdik ama Maraton’un güzergâh’ında TUYUBBİS olarak bir parkur temizliği yapacağız. Kayıtlarımız devam ediyor. Yabancı sporcularda var, Yunanistan’dan 50 civarı atlet’in kaydı var. Herhangi bir iptal durumu söz konusu değil. Maraton o günkü duruma göre tedbirler kapsamında koşulacak” şeklinde konuştu.

“GÖSTERMİŞ OLDUKLARI GAYRETTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Akdağ, Pandemi sürecinde özverili bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına ve süreci iyi bir şekilde yöneten Edirne Valisi Ekrem Canalp’e ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.  “Bilindiği üzere dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran bir Kovid-19 var. Bu süreç yavaş yavaş toparlanıyor. Şunu belirtmek istiyorum öncelikle sağlık çalışanlarımıza bu süreçte göstermiş oldukları gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Şehrimizde bu süreci doğru yöneten, yönetilmesini sağlayan Sayın Edirne Valimiz Ekrem Canalp’e, özverili çalışmaları ve sosyal yardımlaşma kampanyaları ile bu sürece destek veren Edirne Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“KURALLARA UYMAMIZ GEREKİYOR”

Akdağ, toplum ve birey olarak sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek “Korona ile ilgili tehlike henüz geçmiş değil, toplum olarak ve birey olarak sosyal mesafe, hijyen ve maske üçlemesine dikkat etmemiz gerekli. Dünya ve Ülkemiz bu virüsü yenecek ve bu virüsün üstesinden geleceğiz ama bundan öncesinde hepimizin sosyal mesafe kurallarına uymamız gerekiyor” dedi.

“SOKAK HAYVANLARINA YÖNELİK BİRÇOK AKTİVİTE YAPTIK”

Kovid-19 sürecinde TUYUBBİS olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Akdağ, “Türk- Yunan- Bulgar Dostluk Grubu Derneği olarak korona sürecinde bile sosyal mesafe kuralı gözeterek bisikletli ekiplerimizle gerek 19 Mayıs’ta gerek sokak hayvanlarına yönelik birçok aktivite yaptık. Sokağa çıkma Yasağı’nın olduğu günlerde Valilikten izin alarak sokak hayvanları ile ilgili besleme çalışması yaptı” açıklamasında bulundu.    Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER