VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 28 Ekim 2019 10:59:51

0 Yorum

Mehmetçiğe asker selamlı destek “Bölgenin merkezi oluyor”

Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Müsabakalarına, Edirne Yüzme İl Temsilcisi Güven Duvan ve sporcuların asker selamlı desteği damga vurdu.

Edirne’de 3’ncüsü düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İl Yüzme Müsabakaları yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Ankara, Sakarya ile Yunanistan’ın Atina ve Orestiada şehirlerinden toplam 20 kulüp ve 370 sporcu katıldı. Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen müsabakalarda 9-18 yaş aralığındaki Kız ve Erkek olmak üzere 5 kategoride sporcular kıyasıya yarıştı. Müsabakaların en çok dikkat çeken kısmı ise açılış töreninde genç sporcuların seremonide Barış Pınarı Harekâtında görev alan Mehmetçiklere asker selamlı destekleriydi. Genç sporcular 10’ncü Yıl Marşını söylerken ellerindeki Türk Bayraklarıyla açılış kortejini gerçekleştirdiler. Edirne Yüzme İl Temsilcisi Güven Duvan da genç sporcular Türk Bayraklarıyla marşlar söylerken asker selamı ile Mehmetçiğin yanında olduklarını belirtti. Müsabakaları takip eden katılımcılar Duvan ile sporcuların bu davranışlarını ayakta alkışladılar.

“BÖLGENİN MERKEZİ OLUYOR”

Duvan, yüzme sporunda Edirne’nin bölgede merkez haline geldiğini belirterek; “Hiç kuşkusuz ki geçmiş yıllardan bu yana yapılan müsabakalarda gün geçtikçe Edirne’ye olan ilgi ve sporcuların başarıları artmakta. bundan 3 yıl önce gerçekleştirdiğimiz müsabakalarda en fazla 5-6 kulüp ve 100’e yakın sporcu bulunurken, bu yılki düzenlediğimiz müsabakalara 20 kulüp ve 370 sporcu katılım gösterdi. Hatta bu yıl Yunanistan’ın Atina ve Orestiada şehirlerinden sporcuların katıldığını görüyoruz. Bu durum da Edirne’ye olan ilginin hem Marmara Bölgesinde hem de genel anlamda arttığını somut bir şekilde görmekteyiz. Bakanlıklarımızın, İl Müdürlüklerimizin ve sporcularımızın yoğun çabalarının bir karşılığıdır. Müsabakada katkıda bulunan sporcularımızdan kulüplerine, velilerimizden valiliğimize kadar tüm herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

“DESTEĞİMİZ SONSUZ”

Duvan, Barış Pınarı Harekâtında görev alan Mehmetçiklerimize asker selamlı desteği hakkında; “Ülkemizin güvenliği ve istikbali için gece gündüz canı pahası mücadele eden Mehmetçiğimiz Barış Pınarı Harekâtında görev yapıyor. Spor müsabakalarında özellikle Türkiye A Milli Futbol Takımımızın gol sevincinden sonra yapmış olduğu asker selamı çok anlamlı bir destek mesajıydı. Ancak yurtdışı basınında bazı art niyetli kişiler bu destek selamını farklı lanse ettiler. Biz Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız ve desteğimiz sonsuz. Mehmetçiğimiz cephelerde ne kadar bizim için mücadele ediyorsa biz de ülkemizi farklı alanlarda en iyi şekilde temsil etmeliyiz. Bu anlamda içimden gelerek asker selamı vermek istedim” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR  

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER