VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Kasım 2019 10:26:42

0 Yorum

Mesire alanları kullanıma hazır

Edirne’de yaşayan vatandaşlar ilçelerindeki mesire alanlarının bakımları ve eksikliklerinin giderilmesi için basında ve sosyal medyada duygu ve düşüncelerini yetkililere bildiriyordu. Edirne Valisi Ekrem Canalp’ın talimatlarıyla, İl Özel İdaresi ve Çevre Koruma Vakfı’nın yapmış olduğu çalışmalarla 8 farklı mesire alanı hizmete sunuldu.

Edirne İl Genel Meclisi 2019 yılının Kasım ayı toplantılarının 4’üncüsünü dün gerçekleştirdi. Toplantıda Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu hazırladıkları raporları meclise sundu. Meclisin ilk komisyon raporuysa Çevre ve Sağlık Komisyonunun “Köylerdeki Mesire Alanları” hakkındaki raporuydu. Mesire alanları hakkında halkın istekleri ve şikâyetleri doğrultusunda çalışmalar başlatılmıştı. Konu hakkında çalışmaların başlaması için talimat veren Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Özel İdaresi ve Çevre Koruma Vakfını görevlendirerek, 8 mesire alanındaki eksiklikler ve gerekli bakımlar yapıldıktan sonra hizmete sunuldu. Komisyon Başkanı Erdoğan Gümülcineli, yaptıkları araştırma ve incelemeler sonrası konu hakkında; “Edirne Valisi Ekrem Canalp'in Edirne'ye atanmasıyla birlikte İl Özel İdaresi iş ve işlemlerinde görev alanlarında sorumluluklarımız devam ederken, artık il özel idaremiz kabuk değiştirmiş ve kanunun verdiği yetkileri tam anlamıyla kullanmaya başlamıştır. Yalnız köyler değil, ilçelerimizde de Edirne halkının ihtiyaçlarının giderilmesi anlamında birçok ilçemizde yatırım ve hizmetlerimiz devam etmektedir. Halkımızın sosyalleşmesi, ailece hafta sonları piknik yapabilecekleri mesire alanlarının düzenlenmesi Valimiz Ekrem Canalp'in talimatlarıyla yapılmıştır. Bu kapsamda sekiz ilçemizde yeni mesire alanları halkımızın hizmetine sunulmuştur” dedi.

BAKIMLARI VE EKSİKLİKLERİ GİDERİLEN MESİRE ALANLARI

Edirne Merkez ilçeye bağlı Musabeyli Köyündeki mesire alanı, Uzunköprü İlçesine bağlı Yeniköy’deki mesire alanı, Meriç İlçesine bağlı Karayusuflu köyündeki mesire alanı, Havsa ilçesine bağlı Arpaç köyündeki mesire alanı, Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal köyündeki mesire alanı, Süloğlu ilçesinde bulunan Süloğlu göleti, Enez ilçesinde bulunan Yazlıkçılar Bölgesi olarak bilinen ormanlık alan, İpsala ilçesinde bulunan Bozkurt Parkı adındaki alan, Keşan ilçesindeyse fizibilite çalışmaları devam etmekte.

ÇIĞLA’DAN TREPAŞ’A KESİNTİ TEPKİSİ

Gümülcine’nin ardından Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonunun Avrupa Bölgeler Meclisi (AER) ile yapılacak projeler hakkındaki raporu meclise sunuldu. Mecliste gündem dışı olarak Havsa İl Genel Meclis Üyesi Serdar Çığla’nın bölgedeki elektrik kesintileri hakkında tepkilerini dile getirdi. Çığla, Havsa ve civar köylerde TREPAŞ’ın yapmış olduğu bakım ve onarım işlemleri nedeniyle uzun süreli kesintilerin halkı mağdur ettiğini vurguladı. Çığla; “Bizim bölgemizde 2 aydır devam eden bir elektrik kesintisi olayı var. Bu iş çığırından çıktı. Sabah 7’de elektrik kesiliyor akşam 8 gibi geliyor. Sonra akşam 9’da kesiliyor ve sabaha kadar gelmiyor. Dolaplar ve malzemelerin hepsi arızalandı. Diyoruz ki ‘sabah 8.30’da kes elektriği, akşam 5’te ver’ onlar ‘tamam’ diyorlar ama hiç uygulamıyorlar. Büyük zararlar var. TREPAŞ’ın karayolları ile ilgili bir problemi var. Örneğin Hasköy’de hat değiştirildi 6 tane direk var, demir direkler beton ile değiştirilecek. Karayolları izin vermiyor yenilenmeyecek bu direk diyor. Aynı zamanda orman yolunda problem varmış. Süloğlu bölgesinde de bunlara el atmak gerekiyor, dertler büyük” dedi.

GEÇMİŞ: “KENDİNE ÇEKİDÜZEN VERSİN”

Meclis Başkanı Geçmiş de konu hakkında çalışmaların titizlikle yapılması gerektiğini belirterek; “Sabah 9’da elektriği kesiyorsa, saat 2’de elektriği versinler. İnsanlar günlük işlerini yapabilsin. TREPAŞ biraz daha kendine çekidüzen versin” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER