VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 19 Kasım 2020 14:10:59

0 Yorum

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan önemli açıklama Aralık sonuna kadar sınav olmayacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan önemli açıklama Aralık sonuna kadar sınav olmayacak

           Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bakanlığın resmi web sitesinde yapmış olduğu açıklamada 31 Aralık 2020 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınavın yapılmayacağını duyurdu.

             Yapılan yazılı basın açıklamasında; “31 Aralık 2020'ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek, okul yönetimlerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize duyurulacaktır. Öğrencilerimiz, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacaklardır” ifadelerine yer verildi.

“30 bin tablet dağıtılacak”

               Ayrıca tablet bilgisayarı dağıtımının da devam edeceğini duyuran bakanlık; “Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatifler aracılığıyla gönderilen 60 bin tablet bilgisayarı, resmî veriler ışığında hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisine göre öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdığımızı daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Dağıtımlarımız, destek kampanyaları ve tedarik süreçleriyle eş zamanlı olarak devam etmektedir. 30 bin tableti daha 10 gün içinde öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Dağıtımını gerçekleştireceğimiz 500 bin tablet bilgisayarın tedarik süreci tamamlanmakta olup yılsonuna kadar öğrencilerimize teslim etmiş olacağız. Paydaşlarımızın da desteğiyle mümkün olan en kısa sürede ihtiyacı olan öğrencilerimizin tamamına ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

              Aralık ayının son haftasındaki tabloya göre okulların yüz yüze eğitime aşamalı geçiş planlaması ve takviminin kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.

               Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla öğrencilere seslenerek sınavların iptal edilmediği sadece ertelenerek 31 Aralıktan sonra yapılacağını hatırlattı. Ziya Selçuk paylaşımında; “Çocuklar, sınavları erteleme sebebimiz, sağlığınızı koruma sorumluluğumuzdur. Sizin sorumluluğunuz dersleri takip edip tekrarlar yaparak bize yardımcı olmak. 1. dönem sınavlarınız 31 Aralık'tan sonra yapılacak. Unutmayın, iptal olmadı, sadece ertelendi. Okumaya, çalışmaya devam” ifadelerini kullandı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER