VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Temmuz 2020 16:59:38

0 Yorum

Mor yufka üretildi

Edirne’de mor ekmek ve mor simit’den sonra mor yufka üretildi. Yufka imalathanesi işletmecisi Ebru Sakin,” Mor ekmek ve mor simide ilgiden sonra, önce kendimiz bir denedik. Gözleme ve sigara böreği yaptık. Müşterilerimizden de olumlu tepkiler alıyoruz” dedi.              

Yufka imalathanesi bulunan 39 yaşındaki Ebru Sakin isimli işletme sahibi ürettiği mor yufkalar ile müşterilerinden tam not alıyor. İmalathane sahibi Sakin, mor yufka’dan yaptığı gözleme ve sigara böreği ile müşterilerden olumlu tepkiler aldığını belirtirken, mor yufka’yı ilk kez görenlerin şaşkınlık duyduğunu söyledi.  Sakin, mor ekmek ve mor simide ilgiden sonra araştırma yaptıklarını ifade etti.

Müşterilerden olumlu tepkiler aldıklarını söyleyen Sakin, “Biz de işletme olarak araştırdık. Mor ekmek ve mor simide ilgiden sonra, önce kendimiz bir denedik. Gözleme ve sigara böreği yaptık. Müşterilerimizden de olumlu tepkiler alıyoruz. Bilmeyenler için şaşkınlık verici oluyor” dedi.

Mor yufka’yı denemeye geldikleri ifade eden müşteri Ogün Öznarçiçeği “Alışverişe geldim. Yufka almaya geldik. Daha önce televizyonlarda görmüştüm. Mor ekmek mor simit olarak şimdi de mor yufka kalmışlar. Sağlık açısından faydalarını duyduk, denemeye geldik” ifadelerini kullandı.  

 Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER