VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 09 Temmuz 2019 10:11:57

0 Yorum

Ne sarı yelekmiş ama…

Kırkpınar bitti sorunları kaldı yadigar.Yazılacak o kadar sıkıntı var ki tek yazıya sığdırmak istemiyorum. Bu sefer sadece gazetecilerin yaşadığı sorunları yazmak istedim. Gençlik Spor,Emniyet ,Belediye kim ilgileniyor bu etkinliklerle ?

Sahi ne iş yapıyoruz biz  gazeteciler ?

Basın tribününde gazeteci hariç herkes vardı !

Emniyet yetkilileri kendileri yetmezmiş gibi eş dost akraba kimi varsa bizim tribünde oturttu. Sarı yelek düşmanı, yeşil yelekli fotoğraf sanatçıları sanata uymayan hareketlerle bir Kırkpınar’da bizi yine şaşırtmadı. Kaldı ki gazetecilerin fotoğraf çektiği makinaları kendilerine dedikodu malzemesi yaptı.

Sadece kendine çalışan ve bu işten sanat adı altında para kazanan fotoğraf sanatçılarının bu kadar ileriye gitmelerine kim izin veriyor bilemiyorum.

Pehlivanlar, beraberinde gelen ekipleri bile bizim çalışma alanımızı işgal etti.Sarı yeleği gören emniyet yetkilileri bizlere müdahale ederken, işi olmayan herkes sahada görmezden gelindi.

 Er Meydanı tam bir çayır havasında elinde cep telefonu, son model fotoğraf makinasıyla sözde sanatçısı yer buldu ama gerçek gündemde haberleri, fotoğrafları  ve görüntüleri ile güreşleri anlatan emekçileri çok yordu.

658. Kırkpınar bize kırk dereden su getirtti resmen… Edirne Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı tarihi güreşlerde sarı yelek ne çok insana yetti.

Sarı yelek basına  ait olmasına rağmen herkesin üzerindeydi. Basına düzenlenmiş kartlar basın mensubu olmamasına rağmen herkese verilmişti.

Ben sadece gördüklerimin ve şahit olduklarımın bazılarını yazıyorum. Emniyet yetkililerinin tavırları belediye çalışanlarını ne kadar zor durumda bıraktı. Basın tribünü resmen aileleriyle birlikte işgal eden ve yaptığımız işi bile umursamayan emniyet amirlerini bu yazımla kınıyorum. Yorucu bir üç gün geçirdik. Herkes kendi iş kolunda yeteri kadar çalışmış olabilir ama basınınkendi içinde, kendi işinde rahat çalışması gerekiyordu.

Belediye Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanları ellerinden geldiğince bizlere her konuda yardım etti. Kimsenin hakkını yemeyelim. Ama haddini bilmeyen o kadar çok görevli vardı ki onlarda bir yerden sonra çaresiz kaldı.

Sonuç her geçen gün daha iyi olacağına bu teknoloji ve imkanlarla daha güzel ortamlar hazırlanacağına gün be gün kötüye giden bir etkinlikte görev yapmanın üzüntüsündeyim.

Merak ettiğim diğer bir hususta şikayet eden hangi meslektaşlarımın bu konuları gazetelerinde işleyecek olması…

Umarım yetkililer bu şikayetlerimizi ciddiye alır. Belki biz gazetecilerle bir araya gelir ve çözüm odaklı bir sonuç aranır…

Belki!

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER