VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 17 Nisan 2019 09:44:33

0 Yorum

Neler olmuş neler ?

Taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor Edirne’de. Göreve başlayan başkanlar, meclis üyeleri seçim hareketliliğini geride bıraktılar. Şimdi önlerinde kocaman bir beş yıl var.

 

Taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor Edirne’de. Göreve başlayan başkanlar, meclis üyeleri seçim hareketliliğini geride bıraktılar. Şimdi önlerinde kocaman bir beş yıl var.

Edirne İl Genel Meclisi seçimini yaptı başkan olarak bir kez daha Mehmet Geçmiş’e oy verdi. Hayırlı olsun. Geçmiş tecrübeli ama inanın çok iş var. Yeni yüzler ve tabi ki artık il genel meclisinde kadının adı var. Bu yüzden ayrı bir titizlikle takip edeceğim meclisineler değişecek ve bu güne kadar kadınsız kurulan kadın komisyonu hakları gibi komisyonlar nasıl yön bulacak.

                                              *********

Ahval Haber Merkezi olarak bir dizi nezaket ziyaretlerinde bulunuyoruz. Yeni belediye başkanlarımıza hayırlı olsun demek,beş yıllık yol haritalarını öğrenmek için.

Neler olmuş neler böylece öğreniyoruz.

Lalapaşa Belediyesi artık Ak Parti oldu. İsmail Aslan’ı yeni dönemde Lalapaşalılar Belediye Başkanı seçti.Bugüne kadar borçsuz diye bildiğimiz Lalapaşa Belediyesi meğerse ciddi bir borç altındaymış.Bizlerde yazdık çizdik yapacak bir şey yok.Başkan açıklama yapar biz haber yazarız. Lalapaşa Belediyesi’nin şirketinin borcu yokmuş. Ama Belediye’nin gerçekten ciddi bir borcu varmış. Aslan başkan her zamanki ifadeyle artık klasikleşmiş başkan cümlelerinden birini kuruyor ve “Biz enkaz devraldık” diyor. Geçen hafta zaten ziyaretimizi gazete sayfalarına taşımış ayrıntılara haberimiz de yer vermiştik.

        *********

Havsalılar da Ak Parti adayı Avukat Aydın Balkan’ı başkan koltuğuna oturttu. Oğuz Başkan’ın ardından genç ve hukukçu rakibyüzde 54’lük bir oyla yeni başkan oldu. Balkan Başkan’a yaptığımız ziyarette anlattıklarını dinlerken hukukçu kabiliyetini konuşturdu diyebilirim. Benim özellikle dikkat ettiğim beş  yıl için adeta çalışmış ve  dev bir projenin iş planını çıkarmış. Yapacağı hamlelelerin neredeyse hepsinin farkında ve zaten bahsettiği konular bir belediye düzenin içinde olması gerekenler. Kısa zamanda gözlemlediği düzensizliği ve küçük yerlerde yapılan siyasetin getirdiği dezavantajları olabildiğince Havsa adına avantaja çevirmek için çalışacak diye düşünüyorum. En büyük sıkıntısı ise vasıflı personelin azlığı. İktidarın gücünü de Havsa’ya getireceği çok belli. En azından bunun için şimdiden çalışmaya başlamış. Yeni festivaller yeni işler ve Edirne’ye uzaktan değil içinden göz kırpan bir Havsa izleyeceğiz. Gözüken o ki beş yıl sonunda Havsa tamamen farklı bir ilçe olacak…Hadi hayırlısı…

     *********

Niyazi Usta açılışını Edirne’ye yakışır bir biçimde davullu zurnalı yaptı. Ama en güzeli tüm ciğerci ustalarının bir arada el ele kol kola olmasıydı. Bahri Bey organizasyonu baştan sona bırakmadı. Bu iş birliği biliyorum ki kendi aralarında ciddi bir güç birliği de getirecektir. Örnek olmalı diğer meslek gruplarına hatta odalara…Tarihi şehrime böyle güzel ve modern bir mekan kazandırdığı içinde koçumun bir alkış Niyazi Usta’ya…Bol kazançlar olsun.

     *********

Adaylıklar, yerel seçim derken bana en çok sorulan ve merak edilen bir konuyu da buradan yanıtlamak istedim. “Salı’nın Güçlü Kadınları” yazıları yedine başlayacak. Girişimci ve çalışkan kadınlarımızın hikayeleri  ilçelerimiz dahil artık AHVAL sayfalarında yer alacak.Sizler  bizlere ulaştıkça bende kadın öykülerini yazmaya devam edeceğim. Fikirlerini hayata geçirmeyi başarmış kadınlarımızı yazmak kadar keyfi aldığım bir konu yok. Bu yüzden daha çok düşünüp daha çok üretip daha çok çalışmalıyız. Çünkü biz her yerdeyiz…Tüm girişimci kadınlara selam olsun…

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER