VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Şubat 2020 09:42:18

0 Yorum

Öğrenciler için denetimler sıklaştı

Edirne Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkilileri, gazetemizde yayınlanan “Okullarda Neler Oluyor?” başlığındaki haber konusuna dair açıklamada bulundu. Müdürlükten yapılan açıklamada; “Öğrencilerin bıçakla, sopayla, kalem veya pe

Edirne Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkilileri, gazetemizde yayınlanan “Okullarda Neler Oluyor?” başlığındaki haber konusuna dair açıklamada bulundu. Müdürlükten yapılan açıklamada; “Öğrencilerin bıçakla, sopayla, kalem veya pergel gibi araçlarla birbirini yaralaması gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca müdürlüğümüz ve emniyet ile koordineli olarak; küçük yaştaki çocuklara sigara ve alkol satışı yapan kişilerin tespiti hakkında denetimler sıklaştı” dedi.

Edirne Merkez ilçede bulunan Atatürk ve İstiklal Ortaokullarındaki bazı öğrencilerin birbirlerini yaralaması ve küçük yaştaki çocuklara alkol ve sigara satışı olaylarıyla alakalı Edirne Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkilileri açıklamada bulundu. Yetkililer öğrencilerin okul içerisindeki şakalaşmanın okul dışında da sürdüğünü ve tartışmaya dönüştüğünü, öğrencilerin aile yakınlarının olayı büyütmesi üzerine durumun emniyete intikal ettiğini belirtti. Yetkililer tutulan polis raporunda konu hakkında detay verilmemesinin yanlış anlaşılmalara neden olduğunu ifade etti. Yetkililer, küçük yaştaki çocuklara sigara ve alkol satışıyla ilgili emniyet ekipleriyle koordineli olarak denetimlerine devam edilip, kişi tespitlerinin yapıldığını belirtti.

“YANLIŞ ANLAŞILIYOR”

Milli Eğitim İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada yaşanılan olayların okul dışında olduğunu belirterek, durum hakkında yanlış anlaşılmaların olduğunu vurguladılar. Yetkililer; “Öğrencilerin okul içerisinde her hangi bir cisimle birbirini yaralaması gibi bir durum söz konusu değil. Konuyla ilgili görüntüleri inceledik ve araştırmalar yaptık. Öğrenciler okul içerisinde sadece şakalaşıyor ancak öğrencilerin şakalaşması okul dışında ufak çaplı itiş katış olayına dönüyor. Öğrenciler birbiri arasında yaşadığı tartışmayı aile yakınları da dâhil olunca tartışma büyüyor ve olay emniyete intikal ediyor. Sonrasında çocuk şube müdürlüğü gerekli işlemleri yapıyor ancak tutulan tutanakta olayın detayları tam olarak belirtilmediği için yanlış anlaşılmalar meydana geliyor. Öğrencilerin bıçakla, sopayla, kalem veya pergel gibi araçlarla birbirini yaralaması gibi bir durum söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Müdürlük yetkilileri küçük yaştaki çocuklara sigara ve alkol satışı yapan kişilere yönelik denetimler devam ettiğini belirterek; “Emniyetle irtibata geçtik. Bilgiler verdik. Emniyet okul çevresindeki büfe, kafe, bakkal vs. gibi işletmeleri daha sık denetlemeye başladı. Bu durumun önüne geçmek için emniyetle birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okulların çevrelerindeki şüpheli kişiler veya işletmeler ile ilgili her hangi bir duyum aldığımızda emniyet ekipleri gereğini yapıyor” ifadeleri yer aldı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER