VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 13 Şubat 2020 09:13:55

0 Yorum

Öğrenciler su altı temizliği yaptı

Trakya Üniversitesi Su Altı Topluluğu üyesi öğrenciler, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl dönemi öncesinde Marmara Denizi ve çevresinde, çevre bilincini yaymak amacıyla temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, topluluk üyesi dalgıçlar, Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki Değirmendere Sahili’nde yaptıkları su altı temizliğinde kilolarca çöpü denizden çıkardı.

Trakya Üniversitesi Su Altı Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Gülsün Memi, öğrencilerin "Geleceğe El At" sloganıyla su atlı temizliği yaptıklarını belirtti.

Çevre farkındalığı oluşturmak için çaba sarf ettiklerini aktaran Memi, şunları kaydetti: "Toprak, hava ve su, dünyamıza hayat veren üç temel unsurdur. Yaptığımız etkinliklerin temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmek. Yaşadığımız çevrenin bugün bizim, yarın da gelecek nesillerin yaşam kaynağı olacağını biliyoruz. Gelecek kuşaklara daha iyi bir çevre bırakmak hepimizin görevi olmalı. Bu etkinlik ile yaşadığımız çevrenin geleceğe sağlıklı şartlarda aktarılmasını amaçladık. Denizlerimiz birer çöplük değildir. Doğanın geleceği bizlerin ellerinde. Bunları temiz tuttuğumuz sürece, dünyamız temiz ve sağlıklı olur."

Su Altı Topluluğu Başkanı Onur Çelik de gelecek nesillere daha temiz bir doğa bırakmak için etkinlikler yaptıklarını kaydetti. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER