VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 16 Ekim 2020 17:45:02

0 Yorum

"Olayın takipçisi olacağız"

               

 

            İyi Parti Edirne teşkilatı tarafından Süloğlu ilçesi Sülecik Köyü’ne yaptırılan Atatürk Büstü’ne bilinmeyen kişi ya da kişilerce zarar verildi. İyi Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir konuyu takip edeceklerini belirterek, Atatürk büstüne köydeki vatandaşlarımızın bir zarar vereceğine inanmıyorum” dedi.

                İyi Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir parti il binasında düzenlediği basın toplantısında Süloğlu ilçesi Sülecik Köyü’ne yaptırılan Atatürk Büstü’ne yapılan çirkin saldırıyı kınadı. Demir “Eylül ayında Uluslar Arası İlişkiler Başkanımız Emekli Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan Bey ve Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar, Genel İdari Kurulu Üyemiz Prof.Dr. Murat Karaman Bey, Sülecik Köyü muhtarımız ve köylülerimizle beraber bizlerden istedikleri Atatürk büstünün açılışını yaptık. Böyle bir eseri köyümüze kazandırmak bizi çok sevindirdi. Teslim ettikten sonra koruması muhtarlarımıza ve köylülerimize ait. Hepimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunda en ufak bir şüphemiz yok ama elbette bu büstü köylülerimize ve muhtarımıza teslim ettik. Bugün sabahtan üzücü bir haber aldım. Atatürk büstüne zarar verildiği noktasında bir bilgi geldi. Akabinde Süloğlu Belediye Başkanı ile görüştüm. Süloğlu Belediye Başkanımız da zarar gören büstün hemen yerinden sökülerek belediyeye aldı. Üzerinde çizikler var. Boyasını yapıp tekrar yerine takacağız. Bu üzücü bir haber. Son zamanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e haddi aşan ifadeler kullanılıyor, milli bayramlarda Atatürk’ün resminin ters asıldığı bir zaman yaşıyoruz. Bu elbette bizi son derece rahatsız edip, üzüyor. Köydeki vatandaşlarımız tarafından böyle zararın verileceğine inanmıyorum. Bu bizi son derece rahatsız etti. Umarım gerekli takip yapılır bu zararı veren kişi biran önce tespit edilir ve cezası verilir diye ümit ediyorum” dedi.

“Milletimizin gönlünden liderimizin silinmesi söz konusu değildir”

                Diğer köylerden de büst talebi geldiğini aktaran Demir “Üç tane köy muhtarımız bizleri aradı. Onlar da bizlerden aynı şekilde büst talebinde bulundu. Bu köylerde de ziyaretlerimiz devam ediyor. Elimizden geldiğince muhtarlıklara yardımcı olacağız. Zaten belediyemiz de buna benzer bir çalışma başlattı. Örnek bir çalışma başlattı. Buradan da Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Köylerde kapanan okulların sahasında bulunan büstlerin onarımını yapıyor. Milletimiz, Atatürk’e sonuna kadar saygılı ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar milletimizin gönlünden liderimizin silinmesi söz konusu değildir. Aksine gün geçtikçe daha fazla bağlı olduğumuzu milletimiz her fırsatta ortaya koyuyor” açıklamasını yaptı.

                Süloğlu Belediyesi Başkanı Mehmet Ormankıran sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tahrip edilen Atatürk Büstü’nün, Süloğlu Belediyesi çalışanları tarafından boyası ve onarımı yapılarak tekrar yerine yerleştirildiğini duyurdu.

Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER