VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Şubat 2019 09:48:06

0 Yorum

Olaylar çarpıtılıyor... “Belediyenin güncel borcu 60 milyon”

Edirne Belediye Başkanı Recep yaptığı basın toplantısında bugüne kadar belediye olarak yaptıkları projeleri anlattı. Başkan Gürkan gazetemiz imtiyaz sahibi Nevser Eraslan’ın sorduğu Edirne Belediyesi’nin ne kadar borcu var 400 milyon borç iddiası doğru mu ? sorularını yanıtladı.

Başkan Gürkan belediye meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında 18 kilometrelik çevre yolu ve sağlık yolu yaptıklarını, ileri biyolojik atık su arıtma ve içme suyu arıtma, katı atık düzenli depolama ve bertaraf tesisleri inşa ettiklerini belirten Gürkan, gerçekleşecek alt yapı projelerini anlattı.

Kültürel anlamda gerçekleşen projeler kapsamında Edirne Asker Hastanesi Şehitliği, Edirne Belediyesi Kültür Merkezi, Kent Müzesi’ni hayata geçirdiklerini Kent Ormanı mesire alanını 29 yıllığına devralarak Edirne halkının hizmetine sunduklarını söyledi.

Belediye Başkanın Gürkan toplantı sonunda soruları da yanıtladı. Gazetemiz Sahibi Eraslan’ın belediyenin borcu ne kadar sorusu üzerine ;

Gürkan, "Belediyenin şu anda güncel piyasa borcu 60 milyon lira civarında. 116 milyon lira da alacağımız var." yanıtını verdi.

"Edirne Belediyesi'nin 400 milyon borcunun olduğuna dair söylentiler dönüyor ortada, bu ciddi bir para, bununla ilgili neler söylemek istersiniz?" sorusuna ise Gürkan, "Olayları çarpıtıyorlar. Ben şunu söyledim alt yapı kredisi onaylandığında, şu anda onaylanmadı, kendi imkanlarımızla başlıyoruz. Alt yapı kredisi de onaylandığında 5 yılda toplam 450 milyon liralık yatırım yapmış olacağız. Bu başka bir şey. Onlar onu 400 milyon borçlu diye lanse ediyorlar." şeklinde cevapladı.

Gürkan, İYİ Partili bazı yöneticilerinin sosyal medya üzerinden yaptıkları yorumla ilgili soruyu da yanıtladı.

İl bazında hem CHP hem de İYİ Parti yöneticilerinin ittifak istemediklerinin altını çizen Gürkan, "Herkes kendi adayıyla seçime girsin' dedik. Ancak hem İYİ Parti hem de CHP genel merkezleri ortaya böyle bir irade koydular. Bizler de örgütler olarak bu iradeye uymak zorundayız. Hem İYİ Parti'nin hemde bizim talebimiz buydu ancak genel merkezlerimiz ve genel başkanlarımızın ortaya koyduğu iradeye de hem saygımız var hem de uyacağız." dedi.

Toplantıya katılanlara göreve geldiği günden bu yana yaptığı yatırımlarla ilgili bir kitapçık dağıtan Gürkan, yerel seçim kampanyasının "Edirne'ye sevdasından" dolayı 14 Şubat Sevgililer Günü'nde başlayacaklarını söyledi. Can GÜLOVA

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER