VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Haziran 2020 10:34:20

0 Yorum

Oteller eski günlerini arıyor

         ‘Kontrollü Sosyal Hayat' döneminde tedbirli bir şekilde açılan oteller de, boş kalan odalar işletmecileri düşündürüyor. Duvan Otel adına gazetemize açıklamalarda bulunan işletme sahibi Güven Duvan, “doluluk oranlarımızda pandemi öncesine göre ciddi bir düşüş var” dedi.

          Koronavirüsü (Kovid-19) tedbirleri ile birlikte normalleşme takvimi kapsamında oteller yaklaşık bir ay önce sağlık tedbirleri kapsamında hizmete açıldı. Alınması gereken sağlık tedbirlerini alarak hizmete girdiklerini belirten Duvan otel işletme sahibi Güven Duvan, Pazarkule ve Kapıkule sınır kapılarının kapalı olmasından dolayı yoğunluğun az olduğunu söyledi. Duvan, “Bir an önce kapıların açılıp eski rutinimize dönmeyi bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

        Oteller de doluluk oranının az olduğunu bunun etkisinin de sınır kapılarının kapalı olması olduğu belirten Duvan, “1 Haziran itibariyle kapılarımızı tekrar hizmete açtık. Kapılarımızı müşterilerimize tekrar açarken bütün hijyen önlemlerimizi ve tedbirlerimizi alarak açtık. Otel girişimizde el dezenfektanımız mevcut müşterimiz otele giriş yaparken el dezenfektanı ile elini dezenfekte ediyor. Maskesiz gelen müşterilerimize maske temin ediyoruz. Personellerimizin her sabah ateşleri ölçülüp kayıt altına alınıyor. Odalarımızı günlük olarak dezenfe edip havalandırıyoruz.  Yaklaşık bir aydır otelimizi açık, doluluk oranlarımızda pandemi öncesine göre ciddi bir düşüş var. Bu düşüşte Pazarkule ve kapıkule kapılarının kapalı olmasının büyük bir etkisi var. Bir an önce kapıların açılıp eski rutinimize dönmeyi bekliyoruz” dedi.Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER