VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Mart 2020 11:20:14

0 Yorum

Pazarcılar Odası Başkan Vekili Yüksel “Risk daha az”

Edirne Pazarcılar Odası Başkan Vekili Murat Yüksel, Vatandaşların virüsün yayılma olasılığı yüksek marketler yerine açık hava da ve virüsün yayılma riskinin daha az olduğu pazarlardan alışveriş yapmaları gerektiğini ifade etti.

Edirne’de her Cuma kurulan sosyete pazarı olarak bilinen (UPEK) pazarı yeni nesil koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılmıştı. Edirne Pazarcılar Odası Başkan Vekili Murat Yüksel, “giyim pazarları acil ihtiyaç olmadığından kapandı. Ama sebze ve meyve vatandaşların temel gıda maddeleri olduğu ve ihtiyaçlarını giderebilmesi için meyve ve sebze pazarları kurulmaya devam ediyor. Ama tam aksine Cuma günleri kurulan pazarımızda halkımızdan rehavet yok” dedi.

Edirne Pazarcılar Odası Başkan Vekili Murat Yüksel, Vatandaşların pazarlardaki meyve sebze tazeliğini marketlerde bulamayacaklarını belirterek yaptığı açıklama: “Korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Cuma günleri kurulan UPEK Pazarı kapandı. Çünkü giyim pazarları acil ihtiyaç olmadığından kapandı. Ama sebze ve meyve vatandaşların temel gıda maddeleri olduğu ve ihtiyaçlarını giderebilmesi için meyve ve sebze pazarları kurulmaya devam ediyor. Ama tam aksine Cuma günleri kurulan pazarımızda halkımızdan rehavet yok. Edirne halkımızı kapalı ve virüsün yayılma olasılığı yüksek marketler yerine açık hava da ve virüsün yayılma riskinin daha az olduğu pazarlardan alışveriş yapmalarını tavsiye ediyoruz. İnsanlarla temas pazarda daha az marketler kapalı alan olduğu için temaslar daha yakın oluyor. pazarlarımız her zaman belediyemiz tarafından temizlenip dezenfekte ediliyor. Vatandaşlarımız ihtiyaç duydukları temel ihtiyaçlarını karşılamak için meyve ve sebze pazarlarını tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımız pazarlardaki meyve sebze deki tazelik ve hijyeni marketlerde bulamazlar” açıklamasında bulundu. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER