VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Ekim 2021 16:56:27

0 Yorum

Pik döneminde toplu taşıma araçlarına dikkat

Edirne’ye üniversite öğrencilerinin de gelmesiyle toplu taşıma aracı olan ETUS’ta kalabalık manzaralar görünmeye başlandı. Toplu taşıma araçlarında Kovid-19 salgınına dikkat edilmesi gerektiğini bildiren Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, yaptığı basın toplantısında; “Toplu ulaşımda yeniden belli bir kapasiteyle taşıma zorunluluğu getirilmeli. Zaten toplumsal hareketlilik, Edirne’ye gelen 40 bin öğrenci nedeniyle ciddi anlamda toplu taşıma yükü arttı” dedi.

Şehrimizde eylül ayı itibariyle vakalarda pik yaşandığının altını çizen Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun; “Edirne’de Eylül ayından itibaren pik ortaya çıktı ve yükseliş devam ediyor. Eğer gereken tedbirler alınmazsa yükselişler devam edecek” diyerek gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

ETUS araçlarında yaşanan kalabalığa da değinen Altun; “Toplu ulaşımda yeniden belli bir kapasiteyle taşıma zorunluluğu getirilmeli. Zaten toplumsal hareketlilik, Edirne’ye gelen 40 bin öğrenci nedeniyle ciddi anlamda toplu taşıma yükü arttı. Mutlaka toplu taşımalarda sınırlama getirilmesi gerekiyor. Bu öğrenci servisleri için de geçerli. Bu hastalığın damlacık yolu enfeksiyonu ile geçtiği biliniyor. İnsanların kapalı mekânlarda sayıca az olduğu durumlarda bulaş olasılığı azalacaktır. O yüzden mutlaka bu anlamda kısıtlama gerekir” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER