VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 09 Ekim 2019 09:58:36

0 Yorum

Rektör “En iyi dönemini yaşıyor hastanemiz”

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, gazetemiz haber merkezini makamında ağırladı. Davet üzerine gerçekleştirilen ziyarette gazetemizin Trakya Üniversitesi ile ilgili yaptığı manşetler konuşulurken, Tabakoğlu yaptığımız haberlerle ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne İl Genel Meclis Başkanı CHP’li Mehmet Geçmiş’in ve Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin açıklamalarına karşılık yanıtlar verdi. Son haftalarda çok konuşulan Derya Kuloğlu adlı öğretim üyesinin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımları da değerlendirdi. Haberimizin bu ilk bölümünde Rektör Tabakoğlu’nun hastane ile ilgili açıklamalarına yer verdik.

“VATANDAŞLARIMIZ YANLIŞ BİLGİLERE SAHİP”

Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan çalışmalar hakkında konuşan Tabakoğlu; “Ortopedi bölümü ile ilgili vatandaşlarımızın yanlış bildiği konular var. Örneğin kanamalı bir hasta geldiğinde doğaldır ki yarası kanar veya kusar. Bazen hastanın pozisyonun desteklemek için ekstra yastık veya çarşaf fazladan koyulur. Bazı hastaların kendileri de 4-5 yastık kullandığını da görüyoruz. Bazı hastalar 15 gün bekliyor. Çünkü o hastanın testleri, tedavisi vs. gibi pek çok işlemden geçiyor. Kimi hasta 3 günde tedavi oluyor. Bazı vatandaşlarımız bazı konularda yanlış bilgilere sahipler”

“ŞİKÂYETLER BİZE DE ULAŞIYOR”

“En iyi dönemini yaşıyor hastanemiz. Biliyorsunuz ki tıp fakültemizde kapsamlı bir çalışma yapılmakta. Hem bakım, onarım ve hem de yenileme işlemleri yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de bildiğiniz üzere ‘Fakültemizi kapatıyoruz. Çalışma yapacağız’ diyemeyiz. 225 hemşire ve sağlık teknisyeni aldık. En iyi şekilde hizmet etmek için tüm şartları değerlendiriyoruz. Personel eğitimlerimiz de aksamadan devam ediyor. Şikâyetler bize de ulaşıyor. Yapılan şikâyetler hakkında incelemeleri ve işlemleri yapıyoruz”

“SADECE T. Ü. DEĞİL, TÜM ÜNİVERSİTELERİN MESELESİ”

“Kurum ne kadar büyük ise borcu o kadar büyük oluyor. Merak edenler bir Hacettepe’ye Çapa’ya baktığında demek istediğimi anlayacaklar. Bu durum da devletimizin bir tasarruf politikasıdır. 11 yıldır SUT fiyatlarına artış uygulanmıyor. Bütün ameliyatların çoğu zararına yapılıyor. Devlet hastanesi hastayı bize sevk ettiğinde tedavi etmek zorundasınız. Bazı üniversite hastaneleri ‘ben Kemoterapi vermeyeceğim’ dedi. Biz tam tersi ‘vereceğiz’ dedik. Borç meselesi izafi bir meseledir. SUT fiyatlarına zam yapsa devletimiz, en kârlı kurum oluruz. Halka yansımıyor, geliyor tedavi olup gidiyor. Ancak bu durum sadece Trakya Üniversitesinin değil, Türkiye’deki Üniversitelerinin meselesidir. Üniversitelere gelen az miktardaki para bedeli”

“HALK ARASINDA ‘FETÖ’CÜ AVUKAT ALDILAR”

“Hiçbir eleman güvenlik soruşturmasından geçmeden işe başlayamaz. Ancak sonrasında her hangi bir durum olduğunda yine gerekli işlemler yapılır. Örneğin biz bir Avukat alımı gerçekleştirdik. Bir mülakat yapıldı ve en iyi 5’den bir kişiyi seçtik. Seçilen kişi okulu 1’inci olarak bitirmiş, Çapa’yı 4 yılda bitirmiş ve ALES puanları yüksekti.Güvenlik soruşturmasından da geçmişti. Sonrasında gelen ihbarda seçilen kişi hakkında soruşturma açılması ve şu anda suçlu mu? Suçsuz mu belli değil. Daha soruşturma aşamasında. Halk arasında ‘FETÖ’cü avukat aldılar’ şeklinde konuştu.” Ali Karaman-Bekir Tüccar

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER