VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Haziran 2019 11:42:28

0 Yorum

Resimleri gerçek oldu

Mustafa Necati İlkokulu öğrencilerinin çizdiği oyuncakların resimlerini, Edirne Valiliği Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi tarafından satın alınarak öğrencilere karne günü hediyesi olarak verildi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı II. Döneminde anaokulundan liselere kadar 2 bin 808 derslikte bulunan toplam 55 bin 827 öğrenci dün karne heyecanı yaşadı. Karne dağıtım törenlerine katılan Edirne Valisi Ekrem Canalp de Mustafa Necati İlkokulunda düzenlenen törenle karne alan öğrencileri tebrik ederek velilerle de sohbet etti. Okul öğretmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı davullu zurnalı ve halk oyunları gösterileriyle gerçekleşen karne dağıtım töreninde renkli anlar yaşandı. Edirne’de 3 okulda uygulanan "Burada Çocuklar Gülüyor" projesi kapsamında öğrencilere, karne hediyesi olarak resimlerini çizdikleri oyuncaklar hediye edildi. Karnelerini ve hediyelerini alan çocuklar, sevinçleri aileleriyle birlikte ve sınıf arkadaşlarıyla paylaştı. Edirne Valiliği Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi tarafından satın alınarak öğrencilere takdim edilen hediyeler sadece çocukları değil, velilerin de yüzünü güldürdü. Öğrencilere karnelerini teslim eden Vali Canalp, tören sonrası gazetecilere de açıklamalarda bulundu. Vali Canalp; “Öğrencilerimiz bir yıl boyunca çabaladılar ve gayret gösterdiler. Bugün de karnelerini alıyorlar. Karneleri dağıtırken de valiliğimizin küçük bir projesini de hayata geçirdik. Öğrencilere hayallerinin resimlerini çizmelerini istedik. Çizilen resimlerdeki oyuncakları öğrencilere alarak karne gününde hediye ettik. İki etkinliği de bir arada gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

VALİ CANALP VELİLERE SESLENDİ

Velilere de uyarılarda bulunan Vali Canalp, öğrencilerin karnelerindeki zayıf notlardan sadece öğrencilerin değil, velilerin de sorumlu olduğunu belirterek; “eğer öğrencilerimizin karnelerinde bir eksiklik görüyorsa bu sadece öğrencilerimizdeki eksiklik değildir. Öğrencilerimizde zayıf notlar varsa bu sadece öğrencilerimize verilmiş zayıf notlar değildir. Aynı zamanda veliler olarak bizlere verilen notlardır. O zayıflıkları iyiye çevirmek bizim de sorumluluğumuzdur. Bunu her zaman hatırlamamız gerekiyor. Eksik olanları tamamlayacağız. Geleceğe daha da güçlü hazırlanacağız” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER