VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Şubat 2021 11:11:39

0 Yorum

Rumeli Köprüsü’nün son sayısı hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına ithaf edildi

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri, öğrencileri ve mezunlarının katkılarıyla yayınlanan Rumeli Köprüsü dergisinin son sayısı, pandemide hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına ithaf edildi.

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından yayınlanan Rumeli Köprüsü dergisi, COVID-19’un üçüncü özel sayısı ile okuyucuları ile buluştu. Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri, öğrencileri ve mezunlarının katkılarıyla yayınlanan dergi, pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına ithaf edildi.

Daha önce farklı disiplinlerden bakışla COVID-19’un ele alındığı ilk özel sayı ve uzaktan eğitim içerikli ikinci özel sayının ardından derginin üçüncü özel sayısı tıp, eczacılık ve sağlık sektörü özelinde ele alındı. Akademisyen, eczacılar ve öğrenciler tarafından ele alınan dergiye ilişkin açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Şeren, COVID- 19 salgını nedeniyle zorlu bir süreçten geçildiğini belirterek, “Koronavirüs salgını sürecinde ilk sıralarda eğitim, olmak üzere pek çok alanda önemli değişimler yaşamak zorunda kaldık. Bu yaşamış olduğumuz değişim sürecini Fakültemiz öğrencileri, mezunları ve akademisyenleri farklı yönlerden ele aldı. Amacımız, süreci sahada birebir yaşayan eczacılarımızın gözlemlerini aktarmak, eğitimi devam eden öğrencilerimizi bu tip platformların içinde yer almaya cesaretlendirmek ve pandemi süreci ile ilgili yaşanan son gelişmelerin farklı yönlerden ele alındığı bir kaynak oluşturmaktır. Bizi bu kaynak eserin oluşmasındaki desteklerinden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezinin değerli müdürü, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve değerli çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

COVID-19 Özel Sayısına https://www.kisa.link/Oxoe üzerinden ulaşılabilirsiniz. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER