VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 11 Eylül 2019 09:59:57

0 Yorum

Sağlık yoluna ‘güvenlik’ noktası!..

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapımı tamamlanan Sağlık Yolu’na Edirne Emniyet Müdürlüğü tarafından yeni bir güvenlik noktası yapılıyor. Edirne Emniyet Müdürü Kemal Kurt yeni kontrol noktasına neden ihtiyaç duyulduğunu ve yapılan çalışmaları gazetemiz muhabiri Bekir Tüccar’a anlattı.

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi kampüsü içinden geçen ve ana yolun yükünü alan ‘sağlık yolu’ olarak adlandırılan yeni yol özellikle alkollü ve ehliyetsiz sürücülerin tercihi oldu. Olin kavşağında ki güvenlik noktasına girmeden sağlık yolunu kullanan uyanık sürücülere Edirne Emniyet Müdürlüğü yeni kuracağı kontrol noktası ile dur diyecek.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapımı tamamlanan Sağlık Yolu’nun 6 milyon 100 bin TL bedel ile tamamlanmış Edirne Belediyesi’nce açılmıştı. Açılan yol sürücüler tarafından kullanılmaya ve trafik yoğunluğu da oluşturmaya başlamıştı. Alkollü ve ehliyetsiz sürücüler, kent merkezi girişinde bulunan mevcut güvenlik noktasındaki kontrolden kaçmak ve her hangi bir ceza ile karşı karşıya gelmemek için sağlık yolunu kullanmaya başlamışlardı. Edirne Emniyet Müdürlüğünce yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonrasında Sağlık Yoluna güvenlik noktası uygulanması kararı alındı.

“ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Kurt çalışmaların devam ettiğini belirterek; “Sağlık yolunun açılmasıyla birlikte vatandaşlarımız bu yolu kullanmaya başladı. Trakya Üniversitesinin içinde oluşan trafik yoğunluğuna yönelik, radar denetiminden trafik uygulamalarına kadar farklı çalışmalara devam ediyoruz. Mevcut güvenlik noktasında arkadaşlarımız çalışmalarına devam edecek ve diğer taraftan da Sağlık Yoluna yapılacak olan güvenlik noktasıyla birlikte denetimlerimizi arttıracağız. Edirne İl Özel İdaresi’nin konu hakkında çalışmaları devam ediyor. Gerekli ekipmanların ve konteynırların siparişi verildi” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER