VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Mart 2019 09:02:46

0 Yorum

Sanatın kadın rengi

Sanatın Yedi Rengi Derneği’nin (SAYRED) düzenlemiş olduğu “Benim Adım Kadın” adlı sergide kadın sanatkârların eserleri çoğunlukta olmak üzere sanatseverlere sunuldu.

Sanatın Yedi Rengi Derneği olarak bilinen (SAYRED) uluslararası bir etkinlik olan “Benim Adım Kadın” sergisi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 8-15 Mart tarihleri arasında devam eden sergi Edirne’de Devecihan Kültür Merkezinde gerçekleştiriliyor. Sergide yurtiçinden ve yurtdışından sanatçıların katılımları olurken; Resim, fotoğraf, baskı resim vb.

Farklı sanat dallarındaki eserler sergide yerini alıyor. SAYRED ilk defa uluslararası bir sergi düzenlerken, serginin dikkat çeken diğer konusuysa kadın sanatkârların eserlerinin ağırlıklı olmasıydı.

SAYRED’İN İLK ULUSLARARASI SERGİSİ

Düzenlenen sergi hakkında SAYRED Başkan Yardımcısı Aykin Beyoğlu ile görüştük. Beyoğlu, SAYRED olarak ilk uluslararası bir sergi düzenlediklerini belirterek, sergi hakkında; “Sanatın Yedi Rengi Derneği dediğimiz kısacası ‘SAYRED’ olarak adlandırılan derneğimizde başkan yardımcısıyım bugünkü sergimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günüyle ilgili “Benim Adım Kadın” adını verdik sergimize. Derneğimiz yaklaşık 3 yıldan beri çeşitli etkinlikler yapıyor. Sergimiz ilk uluslararası sergimiz. Sergide sadece kadın sanatçılar yok. Ağırlıklı olarak kadın sanatçılar var fakat kadın sanatçılara destek olmak için erkek sanatçıların da eserleri sergileniyor. Sergimiz 15 Mart’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açıktır. Tüm sanatseverleri ve diğer sanat dallarından sanatçı arkadaşlarımızı sergimize bekleriz” ifadelerini kullandı. Sergide eserleri sergilenen sanatçılara katılım belgesiyle , teşekkür belgeleri takdim edildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER