VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Mart 2019 10:57:10

0 Yorum

Sedefçi’den “şeffaflık” sözleşmesi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, gazetecilerle bir araya gelerek gündeme dair iddiaları ve soruları yanıtladı. Toplantının en dikkat çeken konusuysa Sedefçi’nin Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin hazırladığı Yerel, Yönetim Şeffaflık Taahütnamesi” sözleşmesini imzalamasıydı.

Edirne Eski Belediye Başkanı ve Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, Edirne’nin siyaset gündemine dair ve yapacağı çalışmalar ile ilgili Gazetecilerle bir araya geldi. Sedefçi, kendisi ve adaylığını açıkladığı partisine yönelik dedikodulara ve iddialara karşı sert bir tavırla açıklamalarda bulundu. Sedefçi yaptığı seçim ziyaretlerinde ve yaptığı araştırmalarda diğer parti adaylarını geride bıraktığını, anketlerin ve partilerin yaptığı açıklamalarınsa doğru olmadığını ifade etti. Sedefçi geçmiş dönemlerde yaptığı hatalardan ders çıkardığını belirterek, Edirne’nin hizmete aç bırakıldığını ifade etti. Sedefçi diğer parti adaylarının “şeffaflık” hakkında yaptıkları açıklamaların ve çalışmaların havada bir söylem olduğunu vurgulayarak, Uluslararası Şeffaflık Derneğinin hazırlamış olduğu “YEREL, YÖNETİM ŞEFFAFLIK TAAHÜTNAMESİ”ni, Belediye Meclis Üye adaylarıyla birlikte imzaladı.

“SEÇİLDİĞİMİZDE İŞİN EHLİ İNSANLARI BAŞ TACI YAPACAĞIZ AMA BÖYLE TORPİLLİLERİ HAK ETMEYENLERİ İŞTEN ÇIKARTACAĞIZ”

Sedefçi, Edirne Belediye Başkanı seçildiğinde Belediye çalışanlarında revizyon yapacağına dair iddialara yönelik; “Benim dönemimde 600-650 kişi civarında çalışan vardı. Şimdi Binden fazla çalışan olduğu söyleniyor. Bu insanların çoğu da muhtarların kızları ve çocukları, ilçe başkanının oğlu veya gelini, belediye meclis üyelerinin akrabaları vs. mutlu bir aile işletme tablosu oluşmuş Edirne Belediyesinde. Hep yandaşlar işe alınmış. İş yapacak veya ihtiyacı olan değil de adama göre işe alım yapılmış. Belediyede çalışan fazlalığı var. Çalışmadan bankamatikten maaş çeken insanlar var. Edirne böyle yönetiliyor. Bu resmen soygundur. Edirne’nin parasını her ay 50-100 kişiye dağıtamazsınız. Seçildiğimizde işin ehli insanları baş tacı yapacağız ama böyle torpillileri hak etmeyenleri işten çıkartacağız. Edirne Belediye Başkanlığı bir parti meselesi değil ve parti için iş sahası değildir, tüm halkındır. Şu andaki anlayış ‘CHP’li olsun’ yeter mantığı. Bu mantık yanlış. Hayatım boyunca işe aldığım hiç kimsenin partisini düşüncesini sorgulamadım, sormadım” dedi.

“BİTMİŞ TÜKENMİŞ OLAN ONLAR”

Sedefçi, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ın Bağımsız Türkiye Partisinin kısaltması olan BTP’yi Bitmiş Tükenmişler Partisi olarak hitap etmesine karşılık; “CHP ve DP il Başkanları ayıp ediyorlar. Aday olduğum BTP’yi Bitmiş Tükenmişler Partisi olarak lanse ediyorlar ve anca kendilerini keyiflendiriyorlar. Aslında bitmiş tükenmiş olanlar onlar. Dimdik ayaktayız” şeklinde konuştu.

PARA ALDI İDDİALARINA KARŞI: “TEK BİR LİRA ALAN ŞEREFSİZDİR,

BUNLARI SÖYLEYEN DAHA DA ŞEREFSİZDİR”

Sedefçi hakkında “AK Partiden para aldı o yüzden şimdi seçimlerde aday oluyor” vs. gibi para karşılığında çalışmalar yürüttüğüne dair dedikodulara ve iddiaları yalanladı. Sedefçi bu konu hakkında da sert ifadeler kullandı. Sedefçi; “Öyle bir söylenti var. AK Partiden para aldığımı iddia ediyorlar. Tek bir lira alan şerefsizdir, bunları söyleyen daha da şerefsizdir. Ben 20 senedir bu şehirde namusumla yaşadım. Kimseye rüşvet karşılığında hizmet etmedim. Edirne halkının karşısında dimdik durabiliyorum” ifadelerini kullandı.

“BEN CHP’Lİ DOĞMADIM AMA CHP’Lİ ÖLECEĞİM”

Sedefçi Bağımsız olduklarını, BTP üyesi olmadığını ve seçildiği takdirde CHP’ye geçip Edirne İl Başkanlığında temizlik yapacağını belirterek; “Biz Bağımsız adaylarız. BTP üyesi değiliz. Seçildiğimiz takdirde ekip olarak aldığımız karar ile CHP’yi Recep Gürkan’dan ve İl Başkanından kurtararak ve bir temizlilik yaparak hepimiz CHP’li olacağız. CHP için Cumhuriyet için savaşacağız. Benim söylediğim bir laf vardır. Ben anamdan CHP’li doğmadım ama CHP’li öleceğim” dedi.

“HALKIN BİRİNCİSİYİZ”

Sedefçi parti anketlerinin gerçeği aktarmadığını, Gürkan ile Uymaz’ı geride bırakıp büyük bir farkla seçimi kazanacaklarını belirterek; “Tablo belli Edirne’de. AK Partinin alacağı oy en fazla yüzde 30’dur. Bugün AK Parti adayı Koray Uymaz’ın oyları yüzde 25 çıkıyor. Yüzde 30 olarak belirtirsek yüzde 70’lik bir oy oranı kalıyor geriye. Yüzde 70’lik bir oy oranı kalıyor. 35’şer oy alsak dahi Recep Beyle yine AK Partinin Edirne’de kazanma şansı yok. Recep Bey de oy alabilmek için; ‘Sedefçi’ ye oy vermeyin, oyları bölmeyin. CHP’ye oy verin’ diyor çünkü kendi için oy isteyemiyor. CHP için oy istiyor. Çünkü kendinin ne olduğunu biliyor. CHP’nin anketine göre bize yüzde 15’lik bir oy aldığımızı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde Kıyık’ta esnaflarımızı ve insanlarımızla görüştüm. İnsanlar bize dertlerini anlatıyor, oy vereceklerini söylüyorlar ama anketlerde CHP veya AKP çıkıyor. Çünkü anket için gelip sorduklarında korkudan CHP veya AKP diyor. Edirne halkına sesleniyorum. Bana oy verin. Sizin Hamdi’nize oy verin. Hatalarımızdan da dersimizi çıkardık. Son kez sizlerden Edirne’nin yolunu açmaya, babalık yapmaya, hizmetkârlık yapmaya talibiz ve seçimi kazanacağız” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER