VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Haziran 2020 00:07:02

0 Yorum

Selim; “Kırkpınar’ı Ağustos ayında planlıyoruz”

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin altın kemerli ağası Seyfettin Selim, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Ağa Selim, 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Ağustos ayında yapılacağını açıkladı. 

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) salgınından en çok etkilenen alanlardan birisi de spordu. Farklı spor dalındaki sporcular, kulüpler, antrenörler ile birlikte çalışan diğer sektör çalışanları da kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara vermişti. Olağan yaşama geçiş sürecinin başlamasıyla birlikte spor müsabakalarının ne şekilde yapılacağı, hangi önlemlerin alınacağı gibi pek çok merak edilen konular, tartışma konusu olmuştu. En çok konuşulan konulardan bir tanesi de ata sporumuz olan yağlı güreş müsabakalarının nasıl gerçekleştirileceği yönündeydi. 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında altın kemerli ağa Seyfettin Selim gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Ağa Selim 5 Haziran tarihinde İstanbul’da Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Türkiye Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile görüşmelerde bulunacaklarını belirtti.

“17 AĞUSTOS’DAN SONRA OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Ağa Selim, 1 aylık bir erteleme olabileceğini şahsi düşüncesinin 17 Ağustos 2020 tarihinde sonraki bir tarihte 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapılabileceğini belirtti. Ağa Selim; “Malum salgın herkesi farklı bir şekilde etkiledi. Bizde yapacağımız 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini nasıl gerçekleştireceğiz diye bir toplantı yapıp karar alacağız. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Türkiye Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile 5 Haziran’da İstanbul’da görüşeceğiz. Ben her zaman dediğim gibi yapılmasını istiyorum. Ağustos ayının 17’sinden sonraki tarihlerinde gerçekleştirebileceğimiz düşüncesindeyim. Şimdi ülkemizde olağan yaşama geçiş süreci başladı. Yeni uygulamalar ve kurallar var. İnsanların buna alışma süreci var. Salgın vakaları da yok denecek az duruma geldi. Ağustos ayının ortalarında salgın vakalarının ülkemizde görülmeyeceğini düşünüyorum. Pek çok farklı sektördeki insanlarla görüşüp bilgi alıyorum. Onların kanaati de bu yönde. Hep birlikte oturup, konuşup karar alacağız. Ben Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Ağustos ayında gerçekleşeceğine inanıyorum. Ben, Kırkpınar harici Elmalı, Kumluca ve Kurtdereli yağlı güreşlerinin de yapılabileceğini düşünüyorum” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER