VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Haziran 2020 16:14:06

0 Yorum

“Senelerdir haklarımızı istiyoruz”

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Alim Kanpolat, döner sermaye konusu hakkında basın açıklamasında bulundu. Kanpolat, “Hekim dışı Sağlık personelleri olarak neredeyse 10 yıldır döner sermayemiz sıfırlandı, bütün haklarımız göz göre göre elimizden alındı ve hiç bir iyileştirme senelerdir yapılmadı” dedi.

Türk Sağlık Sen Şubesi Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını Şube Başkanı Alim Kanpolat gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada; Hekim dışı sağlık personelleri olarak 10 yıldır döner sermayelerinin sıfırlandığını ifade etti. Kanpolat, “Senelerdir haklarımızı istemek için ağzımızda ne söylenecek söz ne de kelime bıraktınız. Mağdur edildiğimizi söylüyoruz dikkate alan bize sahip çıkan Bakanlığımız ne yazık ki yok” ifadelerini kullandı. Kanpolat yaptığı açıklama; Sağlık çalışanları olarak çalışıyor, çabalıyor, gayret harcıyor ve çoluğumuzdan ,çocuğumuz dan ayrı kalarak gece gündüz büyük bir çaba harcıyoruz. Hekim dışı sağlık personelleri olarak dış kapının dış mandalı olmaktan rahatsısız. Hekim dışı Sağlık personelleri olarak neredeyse 10 yıldır döner sermayemiz sıfırlandı, bütün haklarımız göz göre göre elimizden alındı ve hiç bir iyileştirme senelerdir yapılmadı. Basın açıklamaları yapmamıza rağmen, Twitter’dan, Facebook tan ve instagram gibi sosyal iletişim kanallarından sesimizi duyurmamıza rağmen istek ve taleplerimize Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve Sağlık Bakanı tarafından size vatandaşlarımızın duası yeter denilerek geçiştirdiniz.

Covid sürecinde de canımızla mücadele ederken 3 gün boyunca bizleri alkışlarla yaşatmayı uygun buldunuz. Bizler artık alkışlarla yaşamak istemiyoruz. Senelerdir haklarımızı istemek için ağzımızda ne söylenecek söz ne de kelime bıraktınız. Mağdur edildiğimizi söylüyoruz dikkate alan bize sahip çıkan Bakanlığımız ne yazık ki yok” şeklinde konuştu.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER