VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Nisan 2019 10:13:29

0 Yorum

Sinanköylüler köprü istiyor

Edirne ilçesi Lalapaşa’ya bağlı Sinanköy’de bulunan köprü zamana karşı yenik düşünce yıkıldı. Köprü sayesinde tarlalarına giden köylüler şimdi farklı yollarla dereyi geçmeye çalışıyor. Köy Muhtarı Alaaddin Akdağ; “Köyl

        Edirne ilçesi Lalapaşa’ya bağlı Sinanköy’de bulunan köprü zamana karşı yenik düşünce yıkıldı. Köprü sayesinde tarlalarına giden köylüler şimdi farklı yollarla dereyi geçmeye çalışıyor. Köy Muhtarı Alaaddin Akdağ; “Köylülerimiz köprünün yapılmasına dair sürekli şikâyetlerde bulunuyor” dedi.

 

      Hem tarihi, hem de tarımsal anlamda Edirne’nin önde gelen köylerinden biri olan Lalapaşa’ya bağlı Sinanköy’de yaşayan köylüler yetkililere seslendi. Uzun yıllar boyunca Sinanköy’de bulunan köylüler, tarlalarına gitmek, inek ve koyun sürülerini sürmek için kullandıkları köprü yıkılınca çaresiz kaldılar. Köprü yıkılınca farklı yöntemler arayan köylüler, tarlalarına gitmek için sadece 1 tahta sayesinde bir yerden başka bir yere ulaşabiliyorlar. Konu hakkında görüştüğümüz Sinanköy Muhtarı Alaaddin Akdağ, köylülerin köprü talebinde bulunduklarını, tarlalarına gitmek ve hayvanlarını sürmek için büyük zahmet çektiklerini aktardı. Akdağ; “Köprümüz çok yaşlıydı. Yağan yağmurlar sonrası zaman içerisinde kendi kendine yıkıldı. Köylülerimiz bu köprü sayesinde tarlalarına gidiyor, hayvanlarını otlatıyordu. Köprümüz ufak bir köprüydü ancak köylümüze zaman kazandırıyordu. Köylülerimiz bu konuda çok şikâyetçi. Suyun seviyesi yükseldikçe köylümüz buradan geçemiyor ve uzun yollar kat ederek tarlasına veya hayvanına ulaşmaya çalışıyor. Yetkililere yaşadığımız mağduriyeti aktardığımızda, Devlet Su İşleri (DSİ) dere ıslahı yaparken köprü yapılacağını ancak ihalelerin iptal edildiğini öğrendik. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Köyümüze ve ilçemize bu kötü görüntüler yakışmıyor” ifadelerini kullandı.

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER