VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 26 Haziran 2019 10:51:40

0 Yorum

Sinek ufak, mide bulandırıyor!

Ülke gündeminde İstanbul seçimleri sonrasında gözler ekonomiye çevrildi. Bu yazı düşündüğünüz gibi bir ekonomi yazısı değil. Okuyanlar isteyen sitem desin, isteyen şikayet…Lakin iş başka, dostluk başka bilmenizi isterim.

İsimler  ve makamlar beni hiç ilgilendirmiyor.Sadece gördüklerimi ve rahatsız olduklarımı dile getirmek istedim kendi köşemde. Klasik olacak ama vatandaşın sesi olmak için yazıyorum. Yazımı yazarken, yazı işleri müdürümüz Can arka sayfamızda bir teşekkür ilanı olduğunu hatırlatıyor. Bu ayrıntıdan bahsetmemin sebebi ise teşekkür ilanı ile benim şikayetlerimin aynı kurumla ilgisi olması.

Dost acı söyler üslubu ile cümlelerimi süslemeden direk konuya giriyorum. Edirne Sultan 1.Murat Hastanesi’nin kantini kim işletiyor benim için hiç önemli değil. Tabi kimin işlettiğini öğrendim. Ama ben bir vatandaş, bir hasta olarak şikayetçiyim. Vatandaş derdine mi yansın kantine mi baksın diyenleriniz olacak. Allah kimseye dermansız dert vermesin, ben şikayetlerini söyleyemeyenlerin dili oldum bu yazıda.

Sıcaklığın bizi bunalttığı bu günlerde serinlemek isteyen kara sinekler sanırım hastanenin kantinini kendilerine mekan tutmuşlar. Kantinde otururken rahatsız eden sineklerden mi başlasam yoksa simit satarken elleri yağlanan ve bu yağları parmaklarını yalayarak temizleyen öylece satışına devam eden personelimi yazsam!

Bir konuyu merak ediyorum…Eldivenlerle para hesabı alan ve yiyecekleri yine aynı eldivenlerle servis yapan garsonlardan hastane çalışanları  göz göre yemek alıyorlarmı?

İzlerken dehşete düştüm. Öyle acar gazetecilikte yapmaya hiç mi hiç niyetlenmedim. Görüntüye almak, fotoğraf çekmek gayretinde bulunmadım. Çünkü hastanenin içinde yeteri kadar bu gibi çirkinlikleri  görüntüleyecek kameralar var. Kasaya yaklaştım, parmaklarını yalayarak temizleyen personelin ellerini yıkaması gerektiği ve eldiven takmasının şart olduğu uyarısını yaptım.

Ne bir mazeret, ne bir yüz kızarıklığı…Maalesef  ifadesi bir o kadar umursamaz… Hatta ellerinizi yıkmalısınız bu şekilde servis yapmamalısınız dediğimde ne mi yaptı ? Çok kızdı…Hiç üzerine alınmadı. Eldiven filan hak getire ben oradayken hiç takmadı…

Ters ters bakarak birde içinden azarladı beni inanın hissedilmemesi mümkün değlidi.

Açıkçası ;

Hastane yönetiminin de bu zafiyetlerin farkında olduğunu düşünmek istiyorum!

 En azından bu yazıdan sonra çevrelerini izlemelerini istiyorum!

Hastaneye gelen kantini kullanan hastaların yakınlarının önemsenmesini ve her şeyin olması gerektiği gibi olmasını istiyorum!

Sağlık alanında bu kadar başarılı olmuş bir hastanede  açıkçası bu başarısızlığı görmek beni üzüyor!

Ufak sinekler mide bulandırıyor… Hastanemizin üzerinde,hem de karabulut halinde…

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER