VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Temmuz 2019 09:55:35

0 Yorum

Son model yedi okul

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yapılan çalışmalarla Edirne’deki eğitim ve öğretimi yüksek seviyelere çıkarmak için 7 okulda son teknolojiyle birlikte yenilikler yapacaklarını belirtti. Geçmiş yapılacak yeniliklerin 2019-2020 eğitim-ööğretim yılına kadar tamamlanacağını aktardı.

Edirne İL Genel Meclisi 2019 Temmuz ayı oturumlarının 3’üncüsünü dün tamamladı. Meclisin gündeminde İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu görüşüldü. Meclis toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne’deki 7 okulda yapılacak olan yenilik çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

“2019-2020 ÖĞRETİM YILINA DA YETİŞTİRECEĞİZ”

Geçmiş, yenilik çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yenilenecek olan okulların 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına yetişeceğine değinerek detayları aktardı. Geçmiş; “Artık köy hizmetleri mantığından kurtulan, kamunun her türlü sıkıntısına, sorununa çare bulan bir İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi var. Toplumun ihtiyaçlarına katkı vermeye çalışıyoruz. Son yapmış olduğumuz çalışmalarda milli eğitimde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Bu çocuklarımızı son teknolojide, refahı olan alanlarda eğitim görmeleri için imkânlar sağlıyoruz. Sayın valimizin Edirne’ye gelmesi ile birlikte, dokunmadığı hiçbir alan yok. Bu alanlardan biri de, Milli Eğitimdeki alanlar. Edirne merkezde çok çağdaş, ileri teknoloji sınıflar yaratıp, burada bilimi ve teknolojiyi uygulayabilecek bu konuda çalışmalara yapabilecek alanlar yaratılıyor. Yüksel Yeşil İlkokulun’ da olan sınıflar gibi, 6-7 okulda böyle sınıflar hazırlayacağız. 2019-2020 öğretim yılına da yetiştireceğiz. Burada bilimi ve teknolojiyi uygulayabilen, akılı zeki yetenekli çocuklarımızı gün yüzene çıkaracağız. Artık Edirne’den bilim insanlarının çıkması içinde, fiziki mekânları halkımızın hizmetine sunmaya çalışacağız” dedi.

“KÖYLERDE DOKUNMADIĞIMIZ YER KALMADI, KALMAYACAK”

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne İl Genel Meclisi Üyelerinin 2019-2020 yıllarında Edirne’nin tüm köylerinde oluşan sorunlar ve taleplerin tamamlanacağını belirten Geçmiş; “Bugün İl Genel Meclisi’nde İmar ve Bayındırlık Komisyonumuz ilgili bir karar aldık. Keşan’ın Mahmut Köyüne giden yol üzerinde bir vatandaşın, benzin istasyonunun ruhsatını verdik. Ruhsatı verirken de şartlı verdik. Tarlaya gidenlerin yolu yok, mecburen benzinliğin içinden geçmek zorunda kalacaklar. Benzinlik sahibi daha sonra sorun yaratmaması için, benzinlik sahibinden bu konuda taahhütname vermeyi kabul etti. Ve kendileri köylü vatandaşlarımızın tarlasına gitmeyi engellemeyeceğim diye yazılı taahhüt verdi İl Genel Meclisimize. Bundan sonrada Köylümüzün vatandaşlarımızın ihtiyacı neyse hizmet vermeye devam edeceğiz. Sayın Valimizle Köylerde dokunmadığımız yer kalmadı, kalmayacak. Valimiz ile birlikte köylerde dokunmadığımız iş kalmadı. Bugün Sultaniçeli vatandaşların talepleri oldu. Yazlıkçıların arıtma tesislerinin verimli olmadığını, biyolojik arıtma istediklerini söylediler. Üst yapı ve çevre düzenlemesi talebinde bulundular. Bizden teknik destek istediler. Özel İdarede maliyet raporu çıkartıyoruz. İnşallah Saroz körfezinde yaşayan tüm vatandaşlara buradaki vatandaşlar örnek olur. Bu denizi korumalı kollamalıyız. Gelecek kuşaklara da öyle emanet etmeliyiz. Köylerimizde ki sorunların yüzde 80 bitirme aşamasındayız” ifadelerini kullandı.

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER