VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 17 Mayıs 2019 09:56:42

0 Yorum

Su altında hedef Avrupa Şampiyonası

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı çeşitli branşlarda 11 milli yüzücü Edirne'de kampa girdi. Milli takım antrenörü Özgür Alemdar: "Buradaki seçmelerle haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek milli takımı netleştireceğiz. İstanbul'da düzenlenecek 2019 Avrupa Şampiyonası'nda milli takım olarak geniş katılımla yer almak istiyoruz. Sporcularımızın olabilecek en üst düzey başarıları elde etmesi öncelikli hedeflerimiz arasında geliyor"

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu koordinesiyle çeşitli branşlarda 11 milli yüzücü ve 4 milli takım antrenörü Edirne Olimpik Yüzme Havuzu'nda kampa girdi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Kamp Direktörü ve Milli Takım Antrenörü Özgür Alemdar, yaptığı açıklamada, serbest dalış milli takım aday kadrosu oluşturmak için kampa girdiklerini söyledi.

Kampın 9 gün süreceğini belirten Alemdar, "Buradaki seçmelerle haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek milli takımı netleştireceğiz. 2019 Avrupa Şampiyonası 17-23 Haziran tarihlerinde İstanbul'da, Türkiye'nin ev sahipliğinde Maltepe Üniversitesi Havuzu'nda gerçekleşecek. Şampiyonaya 12 ülkeden 75 sporcu katılacak. Milli takım olarak geniş katılımla yer almak istiyoruz. Sporcularımızın olabilecek en üst düzey başarıları elde etmesi öncelikli hedeflerimiz arasında geliyor." diye konuştu.

Olimpik havuzda 11 sporcu ve 4 milli takım antrenörünün birebir çalışma gerçekleştirdiğini anlatan Alemdar, "Su altında hedef Avrupa Şampiyonası. Alabileceğimiz en iyi dereceleri elde etmek istiyoruz." dedi.

Milli takım antrenörü Derya Can da serbest dalış dünya rekortmeni olduğunu belirterek, "9 dünya, 60 Türkiye rekorum var. Bilgi birikimimi antrenörlükle sporculara aktarıyorum. Benimle birlikte diğer antrenör arkadaşlarım da çok başarılılar. Türkiye'de hatta dünyada başarılıların toplandığı başka bir milli takım yok." değerlendirmesinde bulundu.

Federasyon olarak en büyük hedeflerinin gençlerle geleceğe yatırım yapmak olduğunu dile getiren Can, haziran ayında düzenlenecek şampiyonada dereceler elde edeceklerini savundu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi sporcusu ve milli yüzücü Görkem Gedik de Avrupa Şampiyonası'na sıkı şekilde hazırlandıklarını belirtti.

Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini vurgulayan Gedik, "Tüm dünya ekolleri Avrupa Şampiyonası'nda yarışacak. Biz de koyduğumuz hedeflere ulaşmak istiyoruz." dedi. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER