VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 29 Mayıs 2019 10:14:03

0 Yorum

Suda ve ulaşımda “İndirim” önergesi


Notice: Undefined offset: 0 in /home/lohqytoz/domains/edirneahval.com/public_html/resources/template/news.php on line 161

Notice: Undefined offset: 0 in /home/lohqytoz/domains/edirneahval.com/public_html/resources/template/news.php on line 164

Notice: Undefined offset: 0 in /home/lohqytoz/domains/edirneahval.com/public_html/resources/template/news.php on line 164

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne Belediye Başkanlığının belirlemiş olduğu içme suyu ve ulaşım bedellerinde indirime gidilmesi için AK Parti Edirne Belediye Meclis grubunun önerge sunacağını açıkladı. Akmeşe, İçme suyu bedellerinde meskenlerde yüzde 40, ticarethanelerde yüzde 10 indirim uygulanmasını, Ulaşımda da Öğrencilerden alınan 1,81 TL’lik bedelin yüzde 30 indirim ile 1,25 TL olması gerektiğini belirtti.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe dün parti binasının toplantı salonunda basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Akmeşe’ nin ana gündem konusuysa Edirne Belediye Başkanlığının içme suyu ve ulaşım bedellerindeki uyguladığı fiyatların geriye çekilmesine yönelikti. Akmeşe, Haziran ayında yapılacak olan Edirne Belediye Meclis toplantısında; içme suyu bedelinin meskenlerde yüzde 40, ticarethanelerde yüzde 30, ulaşımdaysa öğrencilerden alınan ücretin yüzde 30 indirilmesine yönelik önerge sunacaklarını ifade etti. Akmeşe önergelerinin kabul edilmesi için CHP ve İYİ Partili Belediye meclis üyelerinden de destek istedi.

“EDİRNELİLER DAHA FAZLA ÜCRET ÖDÜYOR”

Akmeşe, Edirne’deki vatandaşların içme suyu ve ulaşım bedellerini diğer illere oranla daha fazla ödediğini vurgulayarak; “Edirne’de hem ulaşım hem de içme suyu ücretleri, diğer illere oranla Edirneliler daha fazla ücret ödüyorlar. Birçok ilde hem içme suyu ücretlerinde hem de ulaşım bedellerinde indirim yapıldı. Özellikle İstanbul’daki su ve ulaşım indirimlerinde CHP ve İYİ Partili Meclis Üyeleri de evet oyu vermiştir. Biz aynı hassasiyeti CHP’li ve İYİ Partili Edirne Belediye Meclis Üyelerinden de göstermelerini bekliyoruz. Edirne Belediye Meclisi AK Parti grubu olarak Haziran ayında yapılacak meclis toplantısı öncesi bu konuyla ilgili bir önergemiz olacak. Edirne’de garip gurebayı rahatlatacak bir projeyle, bir indirim olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

MESKENLERDE YÜZDE 40, TİCARETHANELERDE YÜZDE 10 İNDİRİM

Edirne’deki meskenlerde ve ticarethanelerdeki uygulanan içme suyu kullanım bedelleri hakkında rakamları açıklayan Akmeşe, AK Parti Edirne ; “Edirne Belediyesi İçme suyu abone okumalarını özel bir şirkete değil, kendi personeliyle yapıyor. Abone okumaya da 3 TL bedel biçiliyor. Atık su bedeli de yüzde 9 Edirne’de. AK Parti grubu olarak teklifimizdir; meskenlerde yüzde 40, ticarethanelerde yüzde 10 indirim yapılması yönündedir. Edirne Halkını düşünerek teklifimize destek olunmasını istiyoruz” dedi.

“BÜTÜN MECLİS ÜYELERİNDEN DE EDİRNELİ VATANDAŞLAR ADINA DESTEK İSTİYORUZ”

Akmeşe Edirne’de yaşayan öğrenci sayısının çokluğundan ve alınan ulaşım bedelinin çokluğundan bahsetti. Akmeşe öğrencilerden alınan 1,81TL’lik ulaşım bedelinin yüzde 30 indirim ile 1,25 TL olması için destek isteyerek; “Edirne’de ulaşımın pahalı olduğunu biliyoruz. Edirne’de ulaşım için alınan bedel Öğrenci 1,81 TL, Sivil 2,54 TL Nakit biniş de 3,00 TL hiç olmazsa diyoruz ki öğrenci kardeşlerimize bir yardımımız olması lazım. 1,81 TL’nin yüzde 30’a tekabül eden 1,25 TL olmasına yönelik Haziran ayında görüşmek üzere Edirne Belediye Meclisinde görüşülmek üzere teklif edeceğiz. Bütün Meclis Üyelerinden de Edirneli vatandaşlar adına destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER