VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 11 Ocak 2020 13:24:07

0 Yorum

Taciz davası ertelendi

Trakya Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan O.D . hakkında sözlü cinsel taciz ve görevi kötüye kullanmaktan açılan davanın 2’nci duruşması gerçekleştirildi. Yargı makamı tarafların iddialarında ve savunmalarında bahsi geçen ses

 

Trakya Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan O.D . hakkında sözlü cinsel taciz ve görevi kötüye kullanmaktan açılan davanın 2’nci duruşması gerçekleştirildi. Yargı makamı tarafların iddialarında ve savunmalarında bahsi geçen ses kayıtlarını bilirkişiler tarafından dinlenip dökümünün yapılmasına, davanın 13 Mart 2020 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Trakya Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan O.D . hakkında sözlü cinsel taciz ve görevi kötüye kullanmaktan dava açılmıştı. İlk duruşması 7 Kasım 2019 tarihinde görülen davada, sözlü cinsel tacize uğradığını iddia eden N.Ç., H.K., G.A. ve T.G. ifadelerini yargı makamına iletmişti. İfadeleri ve savunmaları dinleyen yargı makamı davayı ikinci bir duruşmaya 10 Ocak 2020 tarihine erteleme kararı almıştı. Yargı makamı ilk duruşmaya katılmayan O.D.’yi ikinci duruşmaya katılmasını zorunlu tutmuştu. Dün davanın ikinci duruşmasında yargı makamı taraflara dava konusu hakkında iddiaları ve soruları yöneltti. Edirne 2. Asliye Mahkemesinde görülen davada yargı makamı O.D.’ye kendisine yönelik sözlü cinsel taciz iddiaları hakkında sorular yöneltti. O.D. kendisi hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek; “Hiçbir şekilde ne bir tacizi ne de bir aşağılamayı kabul etmiyorum. Birbirini tutmayan iftiraları üzerime atarak, olmayan suçlar nedeniyle kendimi savunmama sebebiyet veriyorlar. Kendi ifadelerine bakılırsa hepsi de tespit edilecektir” dedi. O.D. yargı makamının N.Ç., H.K., G.A. ve T.G.’nin ifadelerine yönelik cevaplar verdi. O.D. suçlamalar hakkında ifadelerini tamamlamasının ardından N.Ç., H.K., G.A. ve T.G.’nin Avukatı, O.D.’nin savunmalarının hepsini suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu ve kabul etmediklerini belirterek, Tanık P.Ş.’nin dinlenmesini, suçun sabit olduğunu ve O.D.’nin tutuklanmasını talep etti.

BİLİRKİŞİLER, SES KAYDINI DİNLENECEK

Kendisinin sözlü cinsel tacizde bulunduğuna dair bir ses kaydının olduğunu belirten davacılara yönelik O.D.; “Bahsi geçen ses kaydında herşey daha net ortaya çıkacaktır. Anlatılanlar gibi olmadığını göreceksiniz. İncelemeler yapıldığından konuşmaların anlatıldığı gibi olmadığı anlaşılacaktır. Ses kaydının bazı kısımlarına bakılarak benim hakkımda bu suçlamalar yapılıyor. Ses kayıtının tamamı dinlendiğinde anlaşılacaktır. Ne bir taciz, ne de bir görevi kötüye kullanma yoktur. Hakkımdaki suçlamalar yanlış aktarılmakta ve üzerime iftira atılmaktadır” dedi.

“O.D.’YA VE EŞİ F.D.’YA DİKKAT EDİN DEDİLER”

Duruşmada son olarak Tanık P.Ş. dinlendi. P.Ş. duruşmada O.D.’nin dersine katıldığını, okulda dersler hakkında detayları sorgulaması esnasında bazı öğrencilerin “O.D.’ya dikkat et” şeklinde uyarılarda bulunduğunu belirtti. P.Ş. duruşmada; “1’inci  sınıftaydım. Üst sınıflarla bilgi alışverişi yapıyordum. Bana O.D.’ya dikkat etmemi söylediler. Lafla tacizde bulunup, eşine şikayet ettiğini, eşinin de not düşürdüğünü söylediler ama şahsıma karşı bir sözlü cinsel tacizde bulunmadı” dedi.

13 MART’A ERTELENDİ

90 dakikaya yakın süren duruşmada yargı makamı kararını açıkladı. Yargı makamı O.D.’nin tutuklanmasına reddine, bahsi geçen ses kaydının bilirkişiler tarafından incelenip dökümünün yapılmasına, O.D.’nin tanık olarak gösterdiği G.S.’nin duruşmaya katılmasının zorunlu tutulmasına ve davanın 13 Mart 2020 tarihine ertelenmesine karar verdi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER