VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 17 Mayıs 2019 09:58:00

0 Yorum

Tarihi çarşı esnafı Kadir Gecesi ve bayramı bekliyor

Edirne Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış: "Kentimizde ramazan ayının 15'inden sonra Kadir Gecesi ve bayrama doğru kente gelen ziyaretçi sayısında büyük artış bekliyoruz. Bu durum esnafın iş potansiyelinin yükselmesine neden olacak."

Edirne'de tarihi çarşı esnafları, ziyaretçi sayısının artmasını bekledikleri Kadir Gecesi ve bayrama hazırlanıyor.

Edirne'de, Kadir Gecesi ve bayrama doğru yoğunluk yaşanması bekleniyor. Edirne Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, beklenen yoğunluğun esnafa ekonomik katkı yapacağını söyledi.

Edirne'nin kültür ve inanç turizmi açısından çekim merkezi olduğunu belirten Sanış, başta Selimiye Camisi olmak üzere kentteki diğer eserlerin ilgi gördüğünü ifade etti.

Ramazan ayının 15'inci gününden sonra kentte ziyaretçi hareketliliği beklediklerini belirten Sanış, "11 ayın sultanı ramazan ayının mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. Kentimizde ramazan ayının 15'inden sonra Kadir Gecesi ve bayrama doğru kente gelen ziyaretçi sayısında büyük artış bekliyoruz. Bu durum esnafın iş potansiyelinin yükselmesine neden olacak. Hemen ardından bir 9 günlük bir tatil var. Bu tatil daha çok deniz turizmi yapan yerlere yarıyor. Ancak Edirne'ye de kültür, inanç ve gastronomi turizmi anlamında gelen ziyaretçiler katkı veriyor." ifadelerini kullandı.

Kente, Bulgar ve Yunan turistlerin ilgisinin devam ettiğini de vurgulayan Sanış, "Hafta sonları hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisi çok güzel. Bu anlamda Edirne yükselen bir yıldız. Ekonomik anlamda turizm, olumlu bir katkı yapıyor." diye konuştu. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER