VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 13 Mart 2019 09:05:08

0 Yorum

Toplantı var, muhatap yok

Tarihi Tunca ve Meriç Köprülerinin bakım-onarım işlemleri için kapatılmasına yönelik bilgilendirilme toplantısı gerçekleştirildi. Tarihi köprülerin onarım ve bakım işinden sorumlu Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerinin toplantıya katılmaması yapılacak çalışmaların ne derecede olacağına dair yetkililer ve işletmeler arasında tedirginlik yarattı.

Edirne’nin göz bebeği Karaağaç’ın Tarihi Tunca ve Meriç Köprülerinin bakım ve onarımına dair Edirne Valisi Ekrem Canalp, Mart ayında çalışmalara başlanacağını açıklamıştı. Tarihi Köprülerin bakım ve onarım tarihinin belirlenmesinin ardından Karaağaç esnaflarına ve işletmelerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirilme toplantısına Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Belediye Başkanı Selçuk Çakır, Tarihi Köprülerin bakım ve onarım işini üstlenecek olan firma yetkilileri, Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan ile Karaağaç esnafları ve işletme sahipleri katıldı. Çalışmaların 18 Mart Pazartesi tarihinde başlamasına tepkili olan esnaflar ve işletmeler belirlenen tarihin değiştirilmesini talep etti.

TARİHLERİN DEĞİŞTİRİLMESİNİ TALEP ETTİLER

Karaağaç esnafları ve işletmeleri, yapılacak olan çalışmaların Edirne’de turizm sezonunun başlangıcına denk gelmesi ve bu işlemlerin 2-3 ay sürmesinin sadece Karaağaç’a değil, kentin turizm sektörüne ağır yaralar vereceğini vurguladılar. Karaağaç esnafları ve işletmeleri 2-3 ay süreyle kapalı kalacak olan köprülerin maliyetinin esnaflara ve işletmelere ağır yaralar vereceğini belirterek, tarihin değiştirilmesini talep ettiler.

ESNAFLAR VE İŞLETMELER;“BİZE SORULMADI!”

Karaağaç esnafları ve işletmeleri, Tarihi Köprülerin bakım ve onarım işlemleri için kapatılmasına yönelik yetkililer tarafından fikir alış-verişinde bulunulmadığını aktardı. Esnaf ve İşletme sahipleri’nin ortak görüşüyse yetkili kişilerin yanlış bilgilendirildiği yönündeydi.

SORUMLU FİRMA YETKİLİSİ; “ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR HIZLI BİTİRECEĞİZ”

Düzenlenen bilgilendirme toplantısına Tarihi Köprülerin bakım ve onarım işlerinden sorumlu firma yetkilileri de katılım gösterdi. Yapılacak olan işlemler için en uygun zamanın Mart-Nisan-Mayıs ayları olduğunu ifade etti. Firma Yetkilisi yapım işlemleri sırasında köprünün tamamen kapatılmasının uygun olduğunu ifade etti. Esnaf ve İşletme sahiplerinin itirazları üzerine sorumlu firma yetkisi yapacakları işlemlerde hem ekipman hem de işçi sayısında artış sağlayıp çalışmaların daha hızlı tamamlanması için elinden geleni yapacağının sözünü verdi.

TOPLANTI VAR, MUHATAP YOK

Tarihi köprülerin bakım ve onarımından sorumlu olan T.C. Karayolları Genel Müdürlüğünden her hangi bir yetkili veya temsilcisi olmamasına da tepkili olan esnaf ve işletme sahipleri de yapılacak olan çalışmalar hakkında detayları öğrenmek istediklerini ifade ettiler. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER