VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Ağustos 2020 15:44:03

0 Yorum

“Toplu başlangıç alanı olmayacak”

Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) Başkanı Önder Akdağ, 13 Eylül tarihinde yapılması planlanan 6’ıncı Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun Kovid-19 tedbirlerine uygun gerçekleşeceğini söyledi.  Diğer yıllara göre pandemiden dolayı bazı değişikler olacağını ifade eden Akdağ, dalgalı bir maraton başlangıcı olacağını söyledi.

Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) Başkanı Önder Akdağ, 13 Eylül 2020 tarihinde yapılması planlanan 6’ıncı Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akdağ, Sözlerine MHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi’nde gazetecilere gösterilen davranış ile başlarken gazetecilere yapılan davranışı kınadığını söyledi. 13 Eylül’de yapılması planlanan maratonda maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edileceğini söyleyen Akdağ, “13 Eylül'de gerçekleştirilecek maratonda federasyonumuzun belirlediği Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde yarış yapılacak. Bu bağlamda biz de bu yarışı gerçekleştireceğiz. Temel kurallarımız var. Maske, hijyen ve mesafe etkinliğin belli yerlerinde bunlar uygulanacak” dedi. Önceki maratonlara göre pandemiden dolayı farklılıklar olacağını belirten Akdağ, “En temel değişikliklerden birisi de toplu başlangıç alanı olmayacak. Dalgalı bir başlangıç yapılacak, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yarışımızı başlatacağız. Başlangıç ve bitiş noktalarında sporcular maske olacak. Etkinlik alanı bariyerlerle çevrilecek. Sporcular dışında alana kimse alınmayacak. Tedbirlerimizi aldık maratonu bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu yıl madalya yok”

Akdağ bu yıl sporculara madalya takılmayacağını söyledi. Akdağ, “Bu yıl madalyalarımızı takmayacağız. Her sporcu kendi madalyasını belirlenen noktadan gidip alacak” dedi.

“Esnafımıza can suyu olacak”

Maratonun şehir ekonomisine katkı sağlayacağını belirten Akdağ, yurtdışından gelip maratona katılacak sporculara test yapılacağının altını çizdi. Akdağ, “Şehrimize maraton öncesi yüzlerce atlet gelecek. Yine bunlarda koronavirüs tedbirleri kapsamında içeri alınacak ve sporcu kitini aldıktan sonra alandan çıkacak. Bu yıl maratonda toplu halde yapılan etkinlikler olmayacak. Biz bu maratonu önemsiyoruz. Atletler, burada konaklayacak. Esnafımıza bir can suyu olacak. 'Çevre ve Sıfır Atık' temasından vazgeçmeden maratonumuzu gerçekleştireceğiz. Yurt dışından maratona katılacak sporcular da Kovid-19 testi yaparak katılabilecek” açıklamasında bulundu.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER