VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Kasım 2018 10:37:28

0 Yorum

Toyota’dan, Trakya üniversitesi’ne hibe desteği

“Üniversite-Sanayi İş Birliği” kapsamında, sanayi sektöründeki paydaşlarıyla güçlü ilişkilere sahip olan Trakya Üniversitesi’ne, mesleki ve teknik eğitime önemli desteklerde bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından, çalışır durumda bir Toyota Verso araç ile 4 adet farklı tipte motor hibe edildi.

Mühendislik Fakültesi için bir ilki teşkil eden ve öğrencilerin teknik eğitim sırasında, gelişen teknolojiyi yakından takip etmelerine olanak sağlayacak hibe araç ve motorlar, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Kurumsal İlişkiler yetkilileri Tuncay Okçu ve Kamil Ölmez tarafından, projede önemli emeği geçen Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Dinçer Akal’a teslim edildi. Eğitim öğretim amaçlı motorların, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Sakarya Tesisleri’nden Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne getirilmesinde, Dr. Öğr. Üyesi Dinçer Akal’a, Edirne Makine Mühendisleri Odası’na kayıtlı üyeler Murat Muranlı ve Aziz Avukatoğlu ile Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi Ahmet Tevfik Esensoy destek verdi. Daha önce Toyota fabrikasında çeşitli test ve araştırmalarda kullanılan araç ve 4 motor, Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ndeki lisans ve lisansüstü eğitim programlarında, otomobil sistemlerinin tanınması amacıyla ve deneysel çalışmalarda kullanılacak.

Trakya Üniversitesi’ne hibe edilen bir araç ve 4 motorla mühendislik öğrencilerinin mesleki gelişimine önemli katkılar sağlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’ye teşekkür eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Toyota’nın, diğer sanayi kuruluşlarına da örnek olacak nitelikte bir davranış sergilediğini belirtti. Üniversite-sanayi iş birliğinin büyük önem taşıdığına değinen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, eğitime verilen her desteğin karşılığının mutlaka alınacağını belirtti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Trakya Üniversitesi olarak, Toyota’nın araç ve motor hibelerini memnuniyetle karşılıyor, kendilerine gönülden teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz için her alanda üniversite-sanayi işbirlikleri çok önemli ve değerli. Bu birliktelikler, akademik bilgiyi pratikteki uygulamalarla birleştirerek, öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin özel sektöre daha yakın olmasını sağlıyor. Üniversite-sanayi işbirliği kapsamında önemli protokollere imza atıyor, hem üniversitemizin akademik donanımını sanayicilerin hizmetine sunuyor hem de bölgedeki istihdama ve nitelikli iş gücü yetiştirilmesine önemli katkılar sağlıyoruz. Okulumuza, otomobil ve motorların hibe edilmesi sürecinde desteklerini esirgemeyen, Toyota Türkiye yetkilileri Tuncay Okçu ve Kamil Sönmez başta olmak üzere, tüm fabrika yönetimine, üniversitemiz ve Mühendislik Fakültemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Dinçer Akal’a da temaslarından ve üniversitemize kazandırdığı eğitim desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen bu desteğin, farklı sektörlerdeki tüm sanayicilerimize örnek olmasını diliyorum.” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER