VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 13 Ekim 2021 15:43:48

0 Yorum

Trafik Eğitim Parkı’nda eğitimler devam ediyor

Edirne’de çocuklara yönelik trafik eğitimi verilmesi için 2019 yılında hizmete açılan Trafik Eğitim Parkı'nda, pandemiden dolayı ara verilen eğitim yeniden başladı. Çocukların trafik, sağlık, çevre ve acil durum hakkında eğitim aldıkları parkı gezen Edirne Valisi Ekrem Canalp, katılım sağlayan öğrencilerle birlikte araç sürdü.

Çocukların trafik eğitimi başta olmak üzere, çevre, sağlık ve acil durum gibi eğitimleri alabilmesi amacıyla 2019 yılında faaliyete geçirilen Trafik Eğitim Parkı, normalleşme süreciyle birlikte yeniden eğitime açıldı. Erken yaşlarda trafik alanında farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı parkı ziyaret eden Edirne Valisi Ekrem Canalp, pandemi nedeniyle bir süre ara vermek zorunda kaldıklarını eğitimlere yeni dönemde de kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Trafik Eğitim Parkı'nda trafik eğitiminin yanı sıra ilk yardım eğitiminin de verildiğini belirten Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Çocuklarımız buraya geldikleri zaman trafik eğitimi ile entegre olabilecek diğer eğitimleri de burada alma imkânları buluyor. Trafik eğitimleri dediğimiz zaman bunun içerisine polisin, jandarmanın vereceği eğitim giriyor ama aynı zamanda bir acil durum eğitimi olarak ilk yardım eğitimi de aslında bunun bir parçası. Dolayısıyla trafik eğitimi ile entegre olacak şekilde evlatlarımıza biz burada acil yardım eğitimlerinin de ilk nüvelerini burada tanıma imkanı buluyorlar. Aynı zamanda sağlıklı yaşam eğitimi de İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli uzmanlarımızın gözetimi altında almış oluyorlar. Gene aynı şekilde çevre bilinci, sıfır atık eğitimini de bu merkezde alıyorlar. Bunun dışında belediyemizin İtfaiye birimi vasıtasıyla da yangın güvenliği eğitimi de kendilerine veriliyor” dedi.

“5 BİN 700 ÖĞRENCİ EĞİTİMDEN FAYDALANDI”

Pandeminin ardından Trafik Eğitim Parkı’nda da eğitimlerin devam edeceğini ve Edirne'nin köyleri dahil 5 bin 700 öğrencinin merkezdeki eğitimden faydalandığını dile getiren Vali Canalp; “Pandemi süreci içerisinde okullarımızla birlikte buradaki eğitim sürecine de olağan şekilde ara vermek durumunda kaldık. Ancak bundan sonraki süreçte eğitimlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz ve Edirne'nin on binlerce öğrencisi yıllar boyunca burada kurmuş olduğumuz tesiste eğitim alma imkânına sahip olacaklar. Bu sürekliliği olan bir mekanizma şeklinde devam edecek” açıklamasını yaptı.

“BU ÜLKENİN ÇOCUKLARI İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Trafik, çevre ve ilk yardım eğitiminin verildiği parkın herkese örnek olması gerektiğini dile getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise; “Buradaki her bir eğitim kendi başına çok değerli ama bunların bir arada olması bunları anlamlı hale getiriyor. Trafik eğitimi, çevre eğitimi, yangın güvenliği, sağlık gibi eğitimlerin hepsi birbirinden kıymetli eğitimler. Bunlar çocuklarımızı yaşam boyu, doğumdan ölüme kadar birlikte yaşayacağı kavramlar. Hem yapımı hem de kapasitesi anlamında, ondan da öte işletme mantığı anlamında herkese örnek olması gereken bir tesis. Bu ülkenin çocukları için ne yapsak azdır” ifadelerini kullandı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, konuşmaların ve faaliyet sunumunun ardından parka eğitim almaya gelen öğrencilerle birlikte tesisi gezerek akülü araca bindi. Ayrıca Vali Canalp ve Belediye Başkanı Gürkan, öğrencilerin yangın eğitimine de katılım sağladılar.

Trafik Eğitim Parkı’nı ziyaret eden Edirne Valisi Ekrem Canalp'e, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vali Yardımcısı Yusuf Güler ve kamu kurum, kuruluş temsilcileri eşlik etti. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER