VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Ocak 2021 14:45:06

0 Yorum

Trakya Bölgesi için uyarı verildi

          Meteoroloji Müdürlüğü Trakya Bölgesi için turuncu alarm verirken, Edirne'de şiddetli sağanak nedeniyle bazı bölgelerde apartman girişlerini su bastı.

            Meteoroloji Müdürlüğü Trakya Bölgesi için turuncu alarm verdi. Edirne'de şiddetli sağanak nedeniyle bazı bölgelerde apartman girişleri ve yolları su bastı.  Kentte devam eden sağanak etkisini artırınca su baskınları meydana geldi. Kocasinan Mahallesi’ni su basınca vatandaşlar evden çıkamadı. Kocasinan’daki apartman sakinlerinden Aynur Kızıl, işe gitmek üzere camdan baktığında mahalleye su bastığını görünce dışarı çıkmaya cesaret edemediğini belirtti. Kızıl; "Kuraklıktan korkuyorduk ama sağanak yağmur sonucunda mahallemizi su basınca dışarı çıkamadık. Çok şükür yağmur yağdı ama ayağımızı evden dışarıya çıkaramıyoruz. Artık neyden kaynaklanıyor bilemiyorum alt yapı bu kadar yağışa dayanıksız halde mi? Apartmanın önündeki arabama bile gitmeye cesaret edemedim. Çok fazla su toplandı. İşe gidemediğim için izin aldım bugün mecbur. Suyun çekilmesini bekliyorum” dedi.

           Diğer yandan Saraçlar Caddesi mevkiinde bazı bölgelerde elektrikler de gitti. Sağanak yağış Edirne’yi felç etti.

“Yağışlar perşembeye kadar devam edecek”

         Meteoroloji Müdürlüğü tarafından Trakya'da (Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Gelibolu) beklenen yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğini duyuruldu. Buna göre meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yaptı. Kentimizde etkin olan sağanak yağış sayesinde Tunca ve Meriç nehirlerinin de debileri arttı. Kuraklıktan dolayı nehirlerde oluşan adacıklar yerini yağmur suyuna bırakacak gözden kayboldu.

         Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, yağmur yağışının Edirne'de perşembe gününe kadar devam edeceğini bugün ve yarın yağışın kuvvetli olacağını ve su baskınlarına karşı vatandaşların tedbirli olmasını gerektiğini, perşembe gününden itibaren de Balkanlar üzerinden kar yağışının gelebileceğini bildirdi. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER