VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Temmuz 2020 10:31:45

0 Yorum

‘Trakya Teknopark’ta yeni katılımlarla firma sayısı 60, çalışan sayısı 227’ye ulaştı’

      Trakya Üniversitesi çatısı altında, Ayşekadın Yerleşkesi’nde, 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Trakya Teknopark ailesi yeni katılımcılarıyla büyüdüğünü açıkladı.2016 yılında, bünyesinde yaklaşık 30 şirket ve 80 çalışanı barındıran Trakya Teknopark, bugün şirket sayısını 60’a, istihdam sayısını ise 227’ye yükseltti.Trakya Teknopark A.Ş.’nin bünyesine son katılan şirketler, Güröz, Octovan, Boer, Codenet, ALKİ Ar-Ge, Delonda, Trend, Daimon, Babajoy gibi firmalar oldu.

Trakya üniversitesi rektörü prof. Dr. Erhan tabakoğlu:“Yerli ve milli üretim seferberliğine yeni başarılar ekliyoruz”

      Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu,Trakya Üniversitesi ile yerli ve milli üretim seferberliğine her geçen gün yeni katkılar hazırlayan Trakya Teknopark’ın büyük bir uyum içinde başarı ile çalıştığını ifade ederek, Trakya Teknopark’ta farklı sektörlere ait çok sayıda firma yer aldığı bilgisini paylaştı.Trakya Üniversitesi'nin hem araştırma hem de sanayi ile iş birliği yetkinliği bakımından öne çıkan üniversitelerden biri olduğuna işaret eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Teknoparkımızın akademisyenlere ve öğrencilere erişebilme imkânı, Üniversitemizin şirketlere sağladığı en önemli avantajlardan biri olarak dikkat çekiyor. Şirketlerin birbirleriyle etkileşimini artırma ve iş birliği zemini hazırlama doğrultusunda hem şirketlere hem de çalışanlarına ilham verici bir atmosfer sunmayı hedefliyoruz. Teknoparklardan başarı öykülerinin çıkması ve bunların girişimcilerle paylaşılması da bizler içim önemli bir motivasyon kaynağı oluyor. Bu bağlamda, teknopark bünyesine dâhil olan yeni firmalara başarılar diliyorum. Trakya Üniversitesi olarak kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız. Bayrağı kısa bir süre önce devralmış olmasına rağmen bu başarılı tabloda önemli bir payı olan Trakya Teknopark Genel Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ve değerli ekibini gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Trakya Teknopark A.Ş. Genel müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir:“Üniversite-sanayi iş birliğini sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyoruz”

        Trakya Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ise, Ar-Ge ve inovasyon odaklı çalışmalarını Trakya Üniversitesi’nin desteğiyle sürdürdüklerini ve bölgesel anlamda katma değeri yüksek hizmet ve ürün çıktısına sahip Trakya Teknopark’ın her geçen gün yoluna büyüyerek devam ettiğini ifade etti. İleri teknolojiyi kullanan girişimcilerin ve firmaların inovatif faaliyetlerini geliştirecekleri organizasyon şemasını oluşturarak üniversite ve sanayi iş birliğini etkin ve sürdürülebilir hale getirme misyonuyla Trakya Üniversitesi’nin akademik birikiminden de faydalandıklarını kaydeden Özdemir, bölgesel anlamda istihdama büyük katkı sunduklarını ve Trakya Teknopark ailesine katılan 9 yeni şirketle birlikte çalışan sayısının 227’ye yükseldiğini ifade ederek, “Aramıza katılan yeni şirketlerimize hoş geldiniz diyor ve bundan sonra gerçekleştirecekleri çalışmalar için şimdiden başarılar diliyoruz. Çalışmalarımızda desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve üniversite yönetimimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER