VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Temmuz 2020 09:59:22

0 Yorum

Trakya Üniversitesi 38. yaşını kutladı

1982 yılında kurulan Trakya Üniversitesi, 38. yaşını kutladı. Özel gündemle toplanan Senato’da Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu yaptığı sunumla Trakya Üniversitesinin geçmişine, bugününe ve geleceğine projeksiyon tuttu.

İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ın selamlamasıyla başlayan Senato’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sela Can Dökmeci ve Batuhan Işık, bir müzik dinletisi sundu.

Trakya Üniversitesinde kurum aidiyeti oluşturacak güzel bir geleneğin başlangıcı olarak gördükleri kuruluş yıl dönümü kutlamalarını gelecek yıllarda da sürdürmeyi planladıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu; Edirne’de yükseköğretim tarihi, Trakya Üniversitesinin kuruluş aşamaları ile Trakya Üniversitesinde geçmiş dönemde yapılan çalışmalardan bahsederek rektörlük süresi boyunca yapılan çalışmalardan ve hayata geçirilen projelerden bahsetti.

Trakya Üniversitesinin 38. kuruluş yıl dönümü münasebeti ile düzenlenen Senato, pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER